Wpis z mikrobloga

@aksal89 w megane 3 jest podobnie. Za reflektorem wysuwa się taki "klucz", którym odkręca się 2 śruby i cały klosz można wyjąć. Dobry patent bo nie trzeba mieć żadnych narzędzi.

A lampa z tyłu trzyma się na śrubie motylkowej. Wystarczy wykręcić palcami i klosz można wysunąć.

Kiedyś coś czytałem, że przepisy się zmieniły i w nowych autach musi być bezproblemowy dostęp do wymiany żarówek.
  • Odpowiedz
@aksal89 Miałem przez parę lat S40 mk2 i wymiana żarówki to było max 30-40 sekund.

Za to wymiana filtra kabinowego to to takie mjnkmjm 60 minut xD
Bylo trzeba rozebrać obudowę pod kieorw ICA, bok wyspy desii rozdzielczej, odkręcić CAŁY pedal gazu (sic!) po czym można było zacząć się siłować z klapką filtra! xDDDDDDDD
  • Odpowiedz
Ibiza 3 FR: zderzak do ściągnięcia


@red7000: Nie prawda, 3 dni temu zmieniałem żarówki w Ibiza 6l FR tzw. 3 i tez czytałem na forach, że trzeba zdejmować zderzak. Bzdura, 3 minuty zaczepy się odczepia i wszystko wychodzi pięknie :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@aksal89: nie czaje w ogóle kto to projektuje. Przecież wymiana żarówki w każdym modelu powinna trwać minutę, jestem w trasie, spaliła się żarówka to zajeżdżam na stację, wymieniam i ruszam dalej, a nie trzeba pół auta rozbierać i teraz sobie wymień zima pod blokiem w -20 stopni na dworze. Dramat.
  • Odpowiedz
  • 0
@aksal89: to akurat rozwiazanie fordowskie. Mistrzem i tak jest opel astra, gdzie zarowki sie przez nadkole wymienia :S


@winda_orbitalna to kwestia wprawy, na początku to ściągałem koło żeby było łatwiej, teraz skręcam koła, klękam i wymieniam - cała operacja zajmuje minutę. Największa wada nie jest to że przez nadkole tylko to, że jakiś debil dał długość kabli na styk i nie da się nie #!$%@? sobie rąk po łokcie od brudnego
  • Odpowiedz
  • 0
@winda_orbitalna nie jest za mały, musisz skręcić kolo do srodka i da się wsadzić całą rękę aż po łokieć w te dziure, i to przy normalnych męskich dłoniach. Ale to naprawdę precyzyjna robota, ręką wchodzi tylko w jednej pozycji jakby równolegle do samochodu xD
  • Odpowiedz