Wpis z mikrobloga

@appmstt: dla zwykłych urządzeń do około 3kW, wystarczą gniazdka z pomiarem, jak Gosund SP111, wystarczy sprawdzić w miarę kalibrację i orientacyjnie jest ok - nikt z tego strzelać nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: masz może pv, bo zastanawiam się nad takim opomiarowaniem mojej instalacji elektrycznej, ale nie wiem jak się zachowa jak prąd będzie #!$%@? raz w jedną a raz w drugą stronę?
@kawior1939: nie mam, ale od razu mogę Ci napisać, że te sensory nie rozróżniają kierunku poboru, więc do PV się nie nadają, chyba, że osobno opomiarujesz PV, a osobno ZE i będziesz sam wyliczał co trzeba. Ale wtedy chyba lepiej po prostu kupić gotowca od Zamela, on rozróżnia.
@Uri_ no podaje co jest na etykiecie, piekarnika rzeczywiście nie podłączałem, maks to pralka plus suszarka, ale obie są nowe, więc i poboru nie ma dużego. W sumie mam jakieś w zapasie, to może sprawdzę jak żona będzie robić sernik ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bajcik: BM-y to skrót od bezpieczników mocy.

_Bezpieczniki mocy, czyli wkładki bezpiecznikowe są elementem zabezpieczającym jednorazowego działania, w którym po przekroczeniu określonej wartości prądu następuje przerwanie zasilania, po czasie zależnym od wartości prądu i właściwości bezpiecznika._

A wymienia się np. w tym samym czasie jest włączonych kilka piekarników w mieszkaniach i następuje przeciążenie, przepala się bezpiecznik w zasilaniu bloku.