Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam
posiadam od niedawna stary dom, w mojej rodzinie od lat jakoś 1950 roku. Dom zbudowany przed przed wojną, nie wiem jaka jest jego wcześniejsza historia. Ogólnie to duże miasto w polsce. Może nie ścisłe centrum ale blisko - 10 minut spacerem. W dzielnicy również starych domów, pewnie budowanych w podobnym czasie. Szukałem starych map co tam było wcześniej i jedynie co to lasy i bagna. Żadnych cmentarzy itd ;)
Znałem 2 osoby które w nim zmarły.
Przy pierwszej zmarłej osobie (pradziadek) słyszałem opowieści dziadka że od śmierci swojego teścia słyszał dziwne dźwięki. Po kilku tygodniach ucichły. Potem wiele lat nic się nie działo aż do śmierci babci, dziadek mówi że słyszy jakieś stukanie na korytarzu, stukanie na piętrze, charakterystyczny dźwięk zamykania i otwierania drzwi od pieca w piwnicy. Wczoraj ponownie mówił że coś "trzaskało" na korytarzu, jak by spadało co chwilę.
Nie do końca wierze w takie rzeczy, nigdy mnie tam nic takiego nie spotkało a przebywam tam codziennie po kilka godzin.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia z dziwnymi czy też nadprzyrodzonymi zdarzeniami?
Jeżeli tak to jak sobie z nimi poradziliście?
#paranormalne #duchy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a4ea4124df0ea58db33d76
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 42
@AnonimoweMirkoWyznania: Są dwie opcje:
1. Babcia prawdopodobnie miała jakieś nierozwiązane sprawy w życiu, i ich niezamknięcie sprawia że jej duch nie może opuścić domu. Próbuje ona poprzez stukanie i trzaskanie przekazać jakąś informację domownikom, aby oni mogli za nią rozwiązać tę sprawę.
2. Konstrukcja domu skrzypi.
#!$%@? nie wiem, nie jestem budowniczym, ale chyba pierwsza opcja jest bardziej prawdopodobna, nie?
@AnonimoweMirkoWyznania: to normalne, ludzki mózg tak reaguje, szczególnie w sytuacjach stresowych (takich jak śmierć bliskiej osoby, a jeśli na przykład ciężko chorowała to już w ogóle). Od wielu wielu lat dzień w dzień słyszał te same dźwięki wydawane przez tę samą osobę, tym bardziej, że starzy ludzie są bardzo schematyczni w swoich działaniach i zwykle wykonują to samo z dokładnością do minut. Umysł próbuje usłyszeć to samo, więc dopowiada sobie wszystkie
@Weretek Nie wydają innych dźwięków tylko duchy dają o sobie znaki. A duchy istnieją. Doucz się i nie wprowadzaj ludzi świadomie w błąd. Szkodzisz innym.