Wpis z mikrobloga

Katowice 2023:
- członkowska 150 zł
- wpisowe 30 zł
- legitymacja 10 zł
- wody nizinne 180 zł

Coś jeszcze pominąłem, jeżeli chodzi o opłacenie PZW na przyszły rok? No i jeszcze pytanie jak to jest z wpisowym? Jeśli miałem rok temu opłacane, to w tym roku nie muszę płacić? Chyba trzeba jeszcze jakiś czyn opłacić w kole?
#wedkarstwo
  • 7
@Arizona12: też ryb nie zabieram , łowie na granicy kuj-pom i wlkp , głównie w jeziorach. niestety od paru lat ryb brak i to nie tylko moja obserwacja , więc ,,łowie" to za dużo powiedziane ( ͡° ͜ʖ ͡°) u nas niestety kontrolują i nie interesuje ich , że ryb nie zabierasz , jeden chłopak w tym roku dostał 2000 mandatu...
@Arizona12: jak były opłaty rok temu to nie musisz wpisowego.
u mnie PZW Kraków to 360 PLN (150 członkowska + 210 Niepełna najniższa).
Jest alternatywa MZW (stowarzyszenie) z kilkoma zbiornikami, duże zarybienie, ale koszt 630 PLN (zezwolenie 530 + 50 wpisowe + 20 działalność stowarzyszenia + 20 wysyłka kurierem + 10 kluczyk szlaban).

I jest ból, bo w roku jestem na rybach 25-30x, a 98% ryb jest wypuszczanych, a nie wiem
@Arizona12: tak. Wpisowe płacisz tylko, gdy nie byłeś w poprzednim roku.
Do opłat należy zapłacić pracę na rzecz koła lub ją po prostu odpracować.
Do tego dobrowolna opłata na sport.
Jest drogo i nędznie, bo ryby są tak drogie, że wszystkie koła wpuściły około 70% tego co rok temu.
Do tego zostały zlikwidowane zniżki dla emerytów co jest dobrym ruchem i powinien powrócić roczny limit karpi jak dawniej był 25 lub