Wpis z mikrobloga

Mam jakieś mieszane uczucia po tym co wygadywał Zelenski - wyglądał (brzmiał) na nieprzygotowanego, jakiegoś chaotycznego i niezorganizowanego, być może to była trema, albo może błędy tłumaczenia (TVN24), ale brzmiało to nieprofesjonalnie, nie tego się spodziewałem..
#ukraina
  • 17
@ImNewHere: Biden wspominał na końcu o konieczności wysłania czołgów
Stres rozumiem, ale nie rozumiem nieprzygotowania, jakiegoś nieogarnięcia co odpowiedzieć, jakoś brakowało w tym „męża stanu”, szczególnie ta opowieść o Ukraińcach co pragną już tylko zemsty
@ImNewHere: kierwa, cały świat patrzy co mówisz, jakie masz stanowisko wobec mocarstwa, które zna każdy na świecie. Co mówisz wobec mordercy, który jest drugim stalinem i co chcesz powiedzieć tym, którzy polegli.

Imo, bohater, który z błazna stał się mężem stanu i to jemu należą się (oby jak najpóźniej) pośmiertne pomniki i oby jak najszybciej, by ukraina była wyzwolona i wolna od tego bydła.
A są zablokowane?


@sklerwysyny_pl: Rosja nie utraciła technicznej możliwości atakowania statków płynących do Odessy. Nabrzeżne rakiety (oficjalne Neptuny) ograniczyły możliwość zbliżania się do portów, ale dopóki Rosja kontroluje Krym to porty ukraińskie są zagrożone.
@sklerwysyny_pl: myślę że Ukraina nie jest w stanie ich tych możliwości pozbawić. Rosja będzie miała kilka okrętów i wyrzutni zdolnych wystrzelić Onyxa, Ukraina też nie jest w stanie zlikwidować ich łodzi podwodnych (kilka jest na Morzu Czarnym) ani lotnictwa strategicznego. Ukraina nie posiada okrętów które by mogły strzec szlaku.