Wpis z mikrobloga

@skitarii: Równie dobrze można sobie rzucić kostką żeby ustalić wynik obliczeń na takim sprzęcie, pewnie też częściej będzie poprawny.
  • Odpowiedz
@skitarii w tym wątku chwalimy się, że słyszeliśmy o efekcie obserwatora i superpozycji, ale nie zdradzamy, że nasza wiedza o fizyce kwantowej nie wychodzi poza popkulturowego kota Schoredingera, kilka memów i ew. filmik na youtube


@Halbr: Jest filmik na youtubie? o_0
  • Odpowiedz
@quaz2020:

Ktoś wytłumaczy?


Pewnie mnie zjadą jak burą sukę (jestem totalnym laikiem i sam mam problemy ze zrozumieniem tego), ale kij z tym. Działam z założeniem, że po mojej wypowiedzi pojawi się oburzony prawdziwy ekspert - i tym razem zrobi "wytłumaczenie jak trza".

Ok, zaczynamy.

Jeśli chcesz dokładnie zbadać bardzo, ale to BARDZO małą cząstkę - mniejszą od atomu - co trzeba zrobić? No, musisz ją jakoś zlokalizować, wymacać, nie? Czyli
  • Odpowiedz
w tym wątku chwalimy się, że słyszeliśmy o efekcie obserwatora i superpozycji, ale nie zdradzamy, że nasza wiedza o fizyce kwantowej nie wychodzi poza popkulturowego kota Schoredingera, kilka memów i ew. filmik na youtube


@Halbr: no i co w związku z tym? Każdy sposób promowania nauki jest dobry i może niektórych zachęcić do pogłębienia wiedzy, a ty się #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 2
@wykop_to_sciek Ja się po prostu śmieje. Później na imprezach słucham rozmów o fizyce kwantowej, gdzie nikt nie wie, o czym mówi. To bardziej promocja ignoranctwa niż nauki - dwa memy i filmik na 2x predkosci i nauka skończona. xd
  • Odpowiedz
@Halbr: sam fakt, że w ogóle się o tym dyskutuje, w tak prozaicznej sytuacji jak impreza, świadczy o tym, że jest zainteresowanie tym faktem i jest to bardzo dobra rzecz.

99% ludzi na wykopie nie wie o czym mówi, w związku z tym zabronisz im się dzielić swoimi spostrzeżeniami na jakikolwiek temat?
  • Odpowiedz
sam fakt, że w ogóle się o tym dyskutuje, w tak prozaicznej sytuacji jak impreza, świadczy o tym, że jest zainteresowanie tym faktem


@wykop_to_sciek: zaryzykuję stwierdzenie, że częściej chodzi o podbicie sobie ego osoby, która taki temat porusza - "jestem freethinkerem, przy wódce rozmawiam o fizyce kwantowej (=memach o kocie Schroedingera), a nie o dupach i Rolnik Szuka Żony jak reszta plebsu"
  • Odpowiedz
  • 1
99% ludzi na wykopie nie wie o czym mówi, w związku z tym zabronisz im się dzielić swoimi spostrzeżeniami na jakikolwiek temat?


@wykop_to_sciek Zabronić nie zabronię. Natomiast czasem będę kpił. Jak można mieć spostrzeżenia na temat, którego się zupełnie nie rozumie? Przecież to nic nie wnosi, jest to marnowanie energii i czasu. I najwyżej promowanie bzdur kosztem prawdy.

Ludziom brakuje pokory i wydaje im się, że ich zdanie ma jakąś wartość nawet
  • Odpowiedz
Pewnie mnie zjadą jak burą sukę (jestem totalnym laikiem i sam mam problemy ze zrozumieniem tego), ale kij z tym.


@jagoslau: To co przedstawiłeś to efekt obserwatora co sam zauważyłeś. Zasada nieoznaczoności to efekt cząsteczkowo-falowej natury naszego mikroświata.
Zerknij link
  • Odpowiedz