Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Coś dziwnego mi się dziś zdarzyło, obudził mnie odgłos kapania i okazało się, że w kuchni woda kapie... z okna. Na zdjęciu jak się powiększy to widać gdzie krople na ramie na górze są, ona się tam pojawia przez jakąś nieszczelność wyżej przy łączeniu z "sufitem", nawet widać trochę jak się błyszczy tam. Co z tym zrobić, jak to naprawić? Jest rano a już tego naciekło tyle, tyle że zanim wstałem to już zdążyło cały parapet zalać i zrobić małą kałużę na podłodze. Okno było montowane ponad 10 lat temu i pierwszy raz się coś takiego dzieje, to woda z topniejącego śniegu najpewniej (mieszkam w bloku na najwyższym piętrze), więc pewnie będę musiał cały dzień w domu siedzieć, bo jest dopiero rano, będzie jeszcze cieplej i pewnie będzie wody jeszcze więcej. Problem dotyczy tylko okna w kuchni.

#pytaniedoeksperta #mieszkanie #wykonczenia #budownictwo #remontujzwykopem #remont
Goglez - Coś dziwnego mi się dziś zdarzyło, obudził mnie odgłos kapania i okazało się...

źródło: comment_1671522544bjdBG8TlSxPWTdG04ro1Mr.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Goglez: nie patrz na łączenie okna ze ścianą tylko wyżej, pamiętaj woda zawsze idzie w dół, czyli problem będzie raczej z dachem. Prawdopodobnie uszkodzona papa, a jeśli tak to pogadaj ze swoim agentem ubezpieczeniowym, pokieruje Ciebie gdzie i jak zgłosić szkodę z OC zarządcy budynku i na wszystko bierz rachunki. Jeśli nie chcesz się męczyć ze spółdzielnia/wspólnotą to możesz też zalanie ze swojego ubezpieczenia zgłosić. Pamiętaj brać na wszystko rachunki, żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spammaster: @sayanek: @xczar0: @yaroszek: @Mukuba: Czyli co, najpierw to muszę sobie sam naprawić i potem ewentualnie zwrot hajsu? Niespecjalnie mam teraz kasę na nawet mały remoncik (w tym miejscu chciałbym podziękować rządowi za covidowe obostrzenia rujnujące ludziom finanse). Jesteście może zdalnie podpowiedzieć jakie prace z mojej strony mogą wchodzić w grę? Ewentualne malowanie czy coś jeszcze? Woda kapie na parapet a z niego na coś w stylu
  • Odpowiedz
@Goglez: najpierw dzwoń do zarządcy, skoro leci to zewnętrzna część budynku jest uszkodzona, czyli i tak to coś dla nich. Później możesz najpierw zgłosić szkodę i czekać na hajs z firmy (który będzie za mały, ale dobry na start i później już przesyłać im rachunki żeby dopłacali.

PS. dach/ścianę powinni naprawić szybko, a wyremontować środek to możesz kiedy pasuje, zgłosić szkodę od razu a później masz 3 lata na ubieganie się
  • Odpowiedz
@Goglez: Najpierw musi ktoś załatać źródło wycieku - pewnie dach. Potem bym to osuszył, trzeba sprawdzić czy tynk nie odpada przy okazji a potem albo otynkować i pomalować albo umyc, osuszyć i pomalować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Goglez: na 90% źle wykonana obróbka pasa nadrynnowego. Śnieg się topi i przedostaje się pod hydroizolacje. Albo źle zgrzana jeśli papa albo za krótki pas nadrynnowy. W razie problemów z lokalizacją wycieku i kłopotami z zarządem nieruchomości polecam Polskie Stowarzyszenie Dekarzy i faktura za ekspertyze z opisem i zdjęciami problemu
  • Odpowiedz
@Goglez a ocieplali Ci blok? U mnie na osiedlu z wielkiej płyty kiedyś była akcja, że pod elewacje wpływało i potem w łączenia płyt czy jakoś tak i gruba akcja remontowa w kilku blokach przez to
  • Odpowiedz