Wpis z mikrobloga

Siemano, post skierowany konkretnie do osób z branży CNC.
Może to i głupie ale co mi tam. Szukam kogoś w podobnej sytuacji do mnie. Pracuję sobie w miniJanuszexie na frezarce numerycznej. Wszystko czego się nauczyłem to efekt wiedzy przekazywanej przez mojego mentora i to co uda mi się w necie wynaleźć. Bardzo lubię swoją pracę. Mam mega frajdę z tego, że z kawałka metalu jestem w stanie wyprodukować różnie mniej lub bardziej skomplikowane(dla mnie) rzeczy ale to co mi najbardziej doskwiera to, że u mnie w pracy tylko ja okazuję takie zainteresowanie tematem i nawet nie ma z kim pogadać, powymieniać się doświadczeniem, nowinkami, ciekawymi patentami. Nie ukrywam, że nie jestem jakimś mistrzem w tej dziedzinie i wiele lat nauki przede mną ale właśnie takich osób mi brakuje do tego, żeby móc poszerzać wiedzę. Takie moje małe marzenie.
Do pełni spełnienia najlepsze by były pogadanki przy fajnej gierce :P

#cnc
Pobierz TheMacioch - Siemano, post skierowany konkretnie do osób z branży CNC. 
Może to i gł...
źródło: comment_1671497926pATsIPCU3p5xW8W1qbQmif.jpg
  • 18
@kartofel: polajkuj sobie grupki na fb, zwlaszcza jakies zagraniczne, profile zwiazane z cnc, zaspokoi to troche Twoja ciekawosc :P a w pracy nie licz na to ze trafisz na kogos z takim zainteresowaniem jakie Ty masz. wiekszosc tych ludzi trafila na maszyny przez przypadek i maja w #!$%@? to co sie dzieje, #!$%@? 8h i do domu.
@TrzezwyIrlandczyk: A, zapomniałem jeszcze o polskim rosnącym Fox Corner (YT) - niekoniecznie blisko CNC (chociaż ostatnio drukarki 3D i lasery), ale ogólnie pojęty "maker", więc pewnie ściąga ludzi podobnych sobie. Możesz obczaić, chociaż wiem, że niektórych odrzuca swoim sposobem bycia, mimo fajnych treści. Cóż, nie wszystko jest dla każdego. :P
@kusprzyk: Facebook obcykany ale stamtąd głównie śledzę porady i problemy ludzi. Pogadać rzadko idzie, przynajmniej na polskich, bo festiwal Januszy z elektrody się zaczyna, że ktoś ma czelność czegos nie wiedzieć. Zagraniczne wypróbuję, dzięki.
@TheMacioch: Titans CNC I wyguglaj sobie cnc forum

Do tego polecam tagi i grupy na linkedin, gdzie są poruszane profesjonalnie tematy o cnc.

Jeśli to Co nie wystarczy i nadal będziesz głodny wiedzy to daj znać na priv, a ogarnę Ci robotę w Irlandii, gdzie takich pasjonatów są miliardy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheMacioch: Napisz w co grasz też lubię pracę na obróbce ale u mnie mam z kim pogadać o pierdołach czy naprawić coś przy obróbce bo większość to pracownicy 60+ z doświadczeniem po prawie 40 lat w wojskowych zakładach.
@Bekoski: CNC forum obcykane na Facebooku i na stronie( trochę wylęgarnia elektrodowiczow). Przykra grupa. Wolę już CNC 2.0 jeśli chodzi o Facebooka. Titansow chyba zna każdy z branży kto umie YouTube obsługiwać :P
@Januszzex: U mnie różny przedział wiekowy, pół na pół emeryci i ludzie w wieku produkcyjnym lub przed emeryturą :P
Gier mam dość sporo. Głównie wolę spokojniejsze gierki do pochillowania. Grać codziennie gram tylko w jedną :P Mobilkę na telefon Summoners War(ale mała szansa, że się trafi ktoś kto też w to gra). Z takich lubianych i w miarę ogranych to bym powiedział tak:
- Rocket League
- ARK: Survival Evolved
-
@TheMacioch: No i patrz ile wspólnych tytułów mamy do ogrania
No Mama Sky
Rocket League
No i sam chcę ograć Elite Dangerous ale samemu nie chce zaczynać więc kupiona i leży.

Ja dodam od siebie
WarThunder
KerbalSpaceProgram
FarmingSimulator
I Sporo innych gier że steam.

Factorio oglądałem ale tak samo nie ma z kim pograć to leży wykupione i czeka na lepsze czasy.