Wpis z mikrobloga

TLDR

Koresponduje z oszustem - oszustwo na spadek po księciu. W ostatnim akapicie pytam jak to dalej pociągnąć.

Z nudów bawię się od dwóch dni w korespondencję z oszustami - mam dostać spadek 7,5 mln, wystarczy że przeleję mu 1500 EUR a on ogarnie wszystkie papiery ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciał moje pełne dane i kopie dowodu os. oczywiście wysłałem, w tym dowód Tumulca. Jestem na etapie, że podali mi iban do przelewu, szwajcarski bank, napisałem do tego banku, że ich iban podali mi oszuści i żeby sobie może popatrzyli jaki tam się ruch odbywa na tym koncie. Odpisali z podziękowaniem i że sprawę przekazali do odpowiedniego działu.
No i teraz oszust się mnie pyta, czy przelałem kasę, oczywiście że przelałem, na potwierdzenie dałem nawet pdf potwierdzenie przelewu ( ͡° ͜ʖ ͡°) dwa dni później oszust znowu pyta jak sytuacja, więc mu odpisuje (w oryginale po angielsku)

Mam potwierdzenie,że pieniądze wyszły z mojego banku. Skontaktowałem się z waszym bankiem w Szwajcarii i opisałem, że przelałem wam pieniądze z powodu dziedziczenia i że jest to dla mnie bardzo ważne, bo mam dostać 7,5 mln euro. Bank odpowiedział, że to sprawdzi. Patrz załącznik.

Na to oszust odpisał

Nie musisz kontaktować się z moim bankiem, ponieważ nie ma to z nim nic wspólnego. Twój bank jest jedynym, który rozlicza się z wykonanego przez Ciebie przelewu i proszę, jako Twój prawnik, mówię Ci, żebyś tego więcej nie robił. Nie pisz maili do mojego banku, bo oni nie mają nic wspólnego z twoim spadkiem, ok. Miejmy nadzieję, że pieniądze przyjdą jutro i będziemy mogli ruszyć dalej.

No i teraz pytanie jak to dalej pociągnąć? Myślałem żeby mu napisać, że jego bank jeszcze raz mi odpisał, że moje pieniądze doszły ale jest jakaś niezgodność i potrzebują dokładnych danych właściciela konta - data urodzin i adres. Z jednej strony może się obsrać ze mu konto sprawdzają, a z drugiej podniecić ze kasa jest już blisko. #oszukujo #oszustwo #zlodzieje #niebezpiecznik #glupiewykopowezabawy #heheszki #nigeryjskiprzekret
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@COVID-21: Nawet nie takie drobne. Najlepsza historia jaka znam to koleś który zmusił oszustów do przepisania ręcznie "Władcy pierścieni" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@solus_ipse: @samakra: na razie wysłałem mu to:

Thank you for your quick reply and I apologise for contacting your bank - I am an older person now and don't know how things work. Let's wait until tomorrow, I'm sure the money will have arrived by then. I haven't told anyone about my good fortune yet - I'm looking forward to it, maybe we can get all the paperwork
  • Odpowiedz
  • 1
@solus_ipse: Szybko odpisuje
I am very sure that we can get everything done before Christmas, because as soon as the money comes and the paperwork is done, everything will be done and you can have the money
  • Odpowiedz
  • 0
@lotos10: Całkiem pomysłowe i cały czas mnie ciśnie o potwierdzenie przelewu pomimo że już mu raz wysłałem więc mógłbym mu wysłać takiego Worda. Tylko nie mam swojego serwera, dałoby się to jakoś inaczej ogarnąć żeby sprawdzić to jego IP?
  • Odpowiedz