Wpis z mikrobloga

TLDR

Koresponduje z oszustem - oszustwo na spadek po księciu. W ostatnim akapicie pytam jak to dalej pociągnąć.

Z nudów bawię się od dwóch dni w korespondencję z oszustami - mam dostać spadek 7,5 mln, wystarczy że przeleję mu 1500 EUR a on ogarnie wszystkie papiery ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciał moje pełne dane i kopie dowodu os. oczywiście wysłałem, w tym dowód Tumulca. Jestem na etapie, że podali mi iban do przelewu, szwajcarski bank, napisałem do tego banku, że ich iban podali mi oszuści i żeby sobie może popatrzyli jaki tam się ruch odbywa na tym koncie. Odpisali z podziękowaniem i że sprawę przekazali do odpowiedniego działu.
No i teraz oszust się mnie pyta, czy przelałem kasę, oczywiście że przelałem, na potwierdzenie dałem nawet pdf potwierdzenie przelewu ( ͡° ͜ʖ ͡°) dwa dni później oszust znowu pyta jak sytuacja, więc mu odpisuje (w oryginale po angielsku)

Mam potwierdzenie,że pieniądze wyszły z mojego banku. Skontaktowałem się z waszym bankiem w Szwajcarii i opisałem, że przelałem wam pieniądze z powodu dziedziczenia i że jest to dla mnie bardzo ważne, bo mam dostać 7,5 mln euro. Bank odpowiedział, że to sprawdzi. Patrz załącznik.

Na to oszust odpisał

Nie musisz kontaktować się z moim bankiem, ponieważ nie ma to z nim nic wspólnego. Twój bank jest jedynym, który rozlicza się z wykonanego przez Ciebie przelewu i proszę, jako Twój prawnik, mówię Ci, żebyś tego więcej nie robił. Nie pisz maili do mojego banku, bo oni nie mają nic wspólnego z twoim spadkiem, ok. Miejmy nadzieję, że pieniądze przyjdą jutro i będziemy mogli ruszyć dalej.

No i teraz pytanie jak to dalej pociągnąć? Myślałem żeby mu napisać, że jego bank jeszcze raz mi odpisał, że moje pieniądze doszły ale jest jakaś niezgodność i potrzebują dokładnych danych właściciela konta - data urodzin i adres. Z jednej strony może się obsrać ze mu konto sprawdzają, a z drugiej podniecić ze kasa jest już blisko. #oszukujo #oszustwo #zlodzieje #niebezpiecznik #glupiewykopowezabawy #heheszki #nigeryjskiprzekret
  • 18
@solus_ipse: @samakra: na razie wysłałem mu to:

Thank you for your quick reply and I apologise for contacting your bank - I am an older person now and don't know how things work. Let's wait until tomorrow, I'm sure the money will have arrived by then. I haven't told anyone about my good fortune yet - I'm looking forward to it, maybe we can get all the paperwork done by
@lotos10: Całkiem pomysłowe i cały czas mnie ciśnie o potwierdzenie przelewu pomimo że już mu raz wysłałem więc mógłbym mu wysłać takiego Worda. Tylko nie mam swojego serwera, dałoby się to jakoś inaczej ogarnąć żeby sprawdzić to jego IP?