Wpis z mikrobloga

Fejk rosyjskiej TV: data ataku Polski na Ukraine i referendum we Lwowie

W dzisiejszym programie Wremya Pokazhet (Pierwszy Kanal) Rosjanie omawiali artykul z "polskiej prasy" napisany przez "polska dziennikarke" Hanne Kramer ujawniajacy date polskiego ataku na Ukraine oraz referendum o aneksji Lwowa.

Krotki research i okazuje sie, ze Niezalezny Dziennik Polityczny to strona internetowa z kradzionymi tekstami z polskich mediow, a takze z proputinowskimi artykulami z mnostwem bledow i rusycyzmow. Hanna Kramer nie istnieje, a jej teksty, w szczegolnosci te z 2021 roku, to prawdziwy cyrk na kolkach.

Teksty Hanny Kramer cytuja niemal wszystkie rosyjskie portale informacyjne, a kanaly TV na powaznie dyskutuja na ich temat.

Link na moj post po rosyjsku z linkiem do oficjalnego wideo Pierwszego Kanalu: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02tjcgFtoZrr2RnyeS8MjZvfh5t1KQWkUy9ApfN5ZsLyWcajQHLjyMnxfLit11fLRAl&id=100007653751615

#rosja #putin #propaganda #maciejczuk
Pobierz tomasz-maciejczuk - Fejk rosyjskiej TV: data ataku Polski na Ukraine i referendum we ...
źródło: comment_1671479263CiqCxmJslkHSFNFo8P8Qh5.jpg
  • 4
@tomasz-maciejczuk: Co to Wielkanoc, że Maciejczuk zmartwychwstał na wykopie?;)
Po rozpoczeciu wojny coś tam komentowas w rosyjskiej tv jeszcze? Bo wcześniej zdarzały sie incydentalne wejscia zdalnie - już po wyrzuceniu z Rasiji.

Krotki research i okazuje sie, ze Niezalezny Dziennik Polityczny to strona internetowa z kradzionymi tekstami z polskich mediow, a takze z proputinowskimi artykulami z mnostwem bledow i rusycyzmow. Hanna Kramer nie istnieje, a jej teksty, w szczegolnosci te z
@szurszur: byly dwie proby wpuszczenia mnie z komentarzami na RU TV we wrzesniu i w pazdzierniku, jednak obie proby sprowadzaly sie do tego, ze mialem odpowiedziec na pytania zadane przez redaktora, a nastepnie moje odpowiedzi mialy zostac przepuszczone przez cenzure i ewentualnie wyemitowane. Z mojego punktu widzenia takie cos nie ma duzego sensu. Tego typu debaty sa ciekawe i emocjonujace jedynie w przypadku zywych i ostrych wystapien. Bardzo chetnie wystapilbym przeciwko