Wpis z mikrobloga

Mirki, ważna kwestia. Muszę zjechać sporą przyczepą do garażu na poziom -1 - tyłem. Samochód ma małą moc i przyczepa mogłaby go ściągnąć. Dlatego pomyślałem, że może warto kupić wyciągarkę i powoli "spuścić" tę przyczepę? Macie jakieś pomysły? Może wiecie, którą wyciągarkę kupić?

#motoryzacja
#samochody
#pytanie
#offroad
  • 17
@VanGogh: A gdzie te wyciągarke przyczepisz? Jak masz samochód o małej mocy to nie jest pewnie na ramie jak terenówki, będziesz musial kupić specjalny zderzak pod wyciagarke. Ile wazy przyczepa? Są takie korbowe wyciągarki co łódki wyciągają z wody na przyczepki ale tez musza być do czegoś przytwierdzone.
@VanGogh: Ciężko powiedzieć jak to działa. Ile wazy przyczepa? Jak się boisz, ze ściągnie ci samochód przyczepa jak z nią będziesz zjeżdżał, to nie boisz się, ze Ci ściągnie auto jak będziesz miał wyciagarke na haku? :)
@Kaczuszkaa: Nie, samochód jest ciężki ale ma słaby silnik. Jeśli zaparkuje go na ręcznym, to przyczepa go nie ruszy - 300 KG. Niby mało... Ale raz spróbowałem z nią zjechać i otarłem się o cyrk xD
@VanGogh: Myślę że w odwrotnej kolejności do wyciągania :)
Nie wiem ile masz do stracenia i jak to wygląda, i czy przeciągnie Twoje auto czy będzie stał. Ale no to wyciągarka i tak tego nie zmieni za bardzo :) A oszczędzisz 3k
@VanGogh: przyczepke o masie 1.5 tony dasz rade wyciągnąć z garażu nawet Fabią 1.0 60KM. Dużo gazu (lekkie kilkusekundowe przypalenie sprzęgła jest dopuszczalne a nawet wskazane ( ͡ ͜ʖ ͡) ) i pójdzie na spokojnie.