Wpis z mikrobloga

@stale_prawo: A gdzie masz bystrzaku na Twoim obrazku?

"Radosnego Święta Chanuka" vs "(..) zdrowych, pogodnych, bezpiecznych i rodzinnych ŚWIĄT WIELKANOCNYCH"
Są jakieś święta wielkanocne w innych religiach?

To samo czy nie?
Czy po prostu cztery zdania Cię przerosły i nie doczytałeś do końca?
  • Odpowiedz
  • 12
@zuchtomek Gwiazda Dawida, Menora, świece. To symbolika czysto religijna. Królik nie jest żadnym symbolem chrześcijańskim. W jakich innych religiach jest Wielkanoc? Chociażby w Rodzimej Wierze Słowiańskiej, ale tam też nie zgrywa się symbol królika. Generalnie gdy ma się trochę wiedzy o otaczającym świecie to się wie że króliczek został wzięty z krajów anglosaskich gdzie "Easter" jest niezbyt obchodzone i dość mocno pozbawione religijnego charakteru.
  • Odpowiedz
@stale_prawo: I kto tu robi fikołki xD

No to Chanuka jest tak samo świętowaniem przesilenia zimowego po prostu i akurat śmieszny świecznik wstawili.
Wszystkie święta są powiązane z pogańskimi terminami przesileń - tak Chanuka i tak samo Boże Narodzenie.
To, że inne religie świętują podobnie, nie zmienia faktu, że nazwa "Święta Wielkanocne" odnosi się bezpośrednio do religii chrześcijańskiej.

Zresztą, wystarczy kilka sekund w google więcej i również bożonarodzeniowe życzenia z poprzednich
zuchtomek - @stale_prawo: I kto tu robi fikołki xD

No to Chanuka jest tak samo świ...

źródło: comment_1671454227P67g7eRuJKv3zwJr8NaGWe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 6
@zuchtomek Dalej nie ma tu żadnego symbolu religijnego w przeciwieństwie do obrazku który wstawiłem. Czego nie rozumiesz? A może masz nie rozumieć i robić szum? Groszaki za wpisy wpadają? ;)
  • Odpowiedz
@stale_prawo: No wspaniała retoryka xD

Pada nazwa własna, zarezerwowana dla religii chrześcijańskiej, ale Ty dalej nie widzisz symbolu xD

Jaki jest chrześcijański symbol bożego narodzenia - gwiazda i Jezusek?
To dlaczego również partie proreligijne wrzucają życzenia na tle choinki?

  • Odpowiedz
@ziemba1: No cóż, ilu ludzi tyle opinii, jak sam zauważyłeś obrazki można znaleźć różne, tak samo i po drugiej stronie. Ale to nie ja rozpocząłem tendencyjny wątek
  • Odpowiedz