Wpis z mikrobloga

W skrócie, typ wjechał mi wtył smaochodu i porysował zderzak. Przyznałs się dowiny, spisaliśmy oświadczenie i potwierdził to ubezpieczycielowi. Czy z racji, że będzie to naprawiane z OC sprawcy, to mam prawo domagać się aby zderzak był wymieniany a nie malowany?
Dla mnie każda malowana część obniża wartośc samochodu.
#samochody #ubezpieczenia #kolizja #pytanie
  • 15
@pokey: Jak chciałeś do konkretnego to dlaczego go nie wybrałeś? Ja jak zawsze likwiduję to nie zgadzam się na nic innego niż to gdzie chce naprawiać. Nie daję się nagabywać na ich serwisy u mietka tylko ASO renault i oni się dogadują już, zastępcze dostaję bez gadania. Wiele razy tak robiłem, zawsze chcieli mnie wysłać do jakiegoś warsztatu z dupy, raz oddalonego o 100km i jeszcze samemu kazali przyjechać xD Zawsze
Jak chciałeś do konkretnego to dlaczego go nie wybrałeś?


@fff112: Bo jestem użytkownikiem, właścicielem jest leasing i on wybierał.
Dalej mam ASO [ma dobre opinie na forum modelu], dostanę auto zastępcze etc.
Tylko w innym salonie w mieście mam lepsze znajomości i czułbym się pewniej.
@pokey: Skoro nie twój samochód to czym Ty się przejmujesz? Chyba, że chcesz potem odkupić. Jak likwiduje ASO to zwykle wymieniają na nowe części bo zarabiają na tym i ciągną ile mogą od ubezpieczyciela i nawet się odwołują jak im za mało przyznają. Mi ostatnio drzwi całe wymienili mimo małego wgniecenia. W starym modelu...3 tygodnie drzwi z francji sprowadzali :D
Skoro nie twój samochód to czym Ty się przejmujesz? Chyba, że chcesz potem odkupić


@fff112: Tak, chcę wykupić.

. Jak likwiduje ASO to zwykle wymieniają na nowe części bo zarabiają na tym i ciągną ile mogą od ubezpieczyciela i nawet się odwołują jak im za mało przyznają.

Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem xD chociaż rysa ma 5 cm długości i 2 mm szerokości.