Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KobertRubica: Ze wszystkim powyżej się zgadzam. Do tego:
- wjeżdżanie z podporządkowanej w ostatnim momencie, mimo że wcześniej miejsca było 5x więcej
- Nie czekanie na zielone światło jak jest się w pierwszej trójce do skrzyżowania (każda sekunda lub dwie, obkupiona jest większym korkiem)
- zmiana pasa na autostradzie bez sprawdzenia jak szybko ktoś jedzie (jeżdżę przepisowo, ale już kilka razy przed zderzak wbił się typ co jechał 30km/h wolniej, a
@bruhh: "pasy rozbiegowe na autostradach itd. też powinni sobie darowac bo żaden głąb ich i tak nie używa. 300m pasa ale muszą się #!$%@?ć na pierwszych 25m bo potem przeciez miejsca nie starczy"

Niestety trzeba tak robić bo często jest tak że się rozpędzisz i nie ma jak się wbić bo ludzie z autostrady zamiast zmienic pas na lewy i wpuścić włączających się często blokują i potem trzeba zwalniać bo pas
Tak samo powinno być odbierane prawko za brak odstępu za samochodem


@Rustyyyy: i za #!$%@? się w odstęp w taki sposób, że osoba z tyłu musi hamować w celu zachowania odstępu - to jest imo problem, bo ja bym chętnie trzymał większy odstęp, ale wtedy bym do pracy nie dojechał
@Lorenzo_Sicario: 1. jak juz jesteś na "slimaku" lub na węźle to orientujesz się jaka jest sytuacja, w 90% widać już z daleka czy auta jadą, jaki jest ruch, tutaj nie potrzeba IQ200 zeby ogarnac czy sie wcisniesz czy nie.
2. Juz na pasie rozbiegowym patrzysz w lusterko i co najwazniejsze KIERUNKOWSKAZ, oceniasz sytuacje, czy zdazysz, czy za tym poprzedzajacym ktos jedzie..
3.Wtedy podejmuejsz decyzje, albo gaz w podłogę albo odpuszczasz i
@bruhh: Wszystko zależy od długości tego pasa rozbiegowego, jak jest długi to się zgadzam. Czasem przy krótkich jest tak że nie chcę się wcinać kiedy jeszczę nie jadę szybko ale jak zaczekam to potem mogę mieć problem z włączeniem się więc robiąc dobrze komuś zrobie źle sobie. Wiem że ci z autostrady nie mają obowiązku wpuszczać zmieniając pas ale miło gdy tak robią bo to usprawnia ruch, ja sam tak robię.