Wpis z mikrobloga

Ludzie wypisujący głupoty o odbieraniu praw wyborczych tym, którzy nie chcą podlegać obowiązkowi obrony ojczyzny, nie zdają sobie sprawy z tego, jakiego dżina wypuszczają. To byłby tylko pierwszy krok, potem okno Overtona zaczęłoby się otwierać w kierunku którego by nie chcieli. A już tak kiedyś było, że prawa głosu została pozbawiona szlachta gołota, bo wprowadzono cenzus majątkowy, który dawał prawa wyborcze jedynie tym szlachcicom posesjonatom, który płacili podatki. Prosta sprawa, płacisz dużo podatków, możesz głosować, nie płacisz, nie głosujesz. A kto podatków dużo płaci, z tego jest większy pożytek, niż z ludzi przeszkolonych w wojsku, bo z czegoś wojsko musi być opłacane, a kto nie płaci, ten się nie przyczynia do poprawy bezpieczeństwa, a więc to ten, kto płaci, ale się uchyla od obowiązku obrony, ma ważniejszy głos i tak, niż ten, co podatków nie płaci, bo powinien jakiś przelicznik być, że np. pewna kwota to ekwiwalent jednego poborowego i kto więcej płaci, ten więcej poborowych finansuje, a kto pieniędzy nie płaci, ten tylko jednego poborowego ma do zaoferowania, czyli siebie. Prosta logika. Szach mat prawaku xD

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #przemyslenia #neuropa #4konserwy
  • 15
@rmweb: Ograniczenie praw wyborczych w końcu stanie się koniecznością, bo nie wiem, jak długo będzie można utrzymać stan, w którym decydujący głos o przyszłości kraju mają stare baby, które dłużej przesiedziały na emeryturze niż mają stażu pracy i rozmodlona ciemnota po podstawówce niemająca pojęcia o świecie poza swoim powiatem. I to nie tylko dotyczy Polski. Wprowadzi się cenzus wykształcenia, od matury w górę prawa wyborcze, a reszta albo się douczy albo
@rmweb: wystarczy, żeby Wieruszów opłatę 5zł od glosowania to juz "szlachta" by nie glosowała. Wiem, że to niekonstytucyjne ale pomarzyć można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo powinien jakiś przelicznik być, że np. pewna kwota to ekwiwalent jednego poboroweg


@rmweb: obawiam się, że kwota jako ekwiwalent poborowego byłaby taka, że i tak nikt jej w podatkach nie płaci. No bo nie można założyć przecież, że 100% podatku idzie na poborowego. Mało tego, nawet tak licząc, że 100% Twojego podatku to poborowy i dotyczy tylko i wyłącznie żołdu, który obecnie wynosi nie wiem ile dla szeregowego - 3500zł,