Wpis z mikrobloga

Ludzie, pomocy. Mam kod w Pascalu i muszę zrobić żeby działał (#rozowypasek ma zaliczenie, po kij im takie coś na Biotechnologii? No ale w końcu polibuda to robią dziwne rzeczy).

Rozumiem, że trzeba to w czymś skompilować ale nie wiem w jaki sposób mogę wrzucić ten kod w tę konsolę bo nie da się wklejać. Nawet gdybym przepisał to i tak nie wiem co z tym zrobić.

program trojkat;

var

a,b,c,p,s:real;

begin

writeln (\'Podaj boki trójkąta\');

readln (a,b,c);

if (a>=b+c) or (b>=a+c) or (c>=a+b) then

write (\'To nie są boki trójkąta\')

end

A, i jeszcze musi napisać:

1. znalezc przedzial od 1 do 1000 liczy doskonale ( z wykorzystaniem FOR i IF)


#pascal #programowanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartolini_gabka: @parsiuk: @kuhar: @KORraN:

Aww, wszystkie znajdowane kody któe wrzucę w ideone (tak, zmieniłem jezyk na pascal) pokazują mi błąd.

O, działa jak wrzuciłęm input. Teraz tylko wysłać to do tego programu... Z tego zrobi mi się jakiś łatwo otwieralny plik czy zawsze trzeba to "kompilować"?
  • Odpowiedz
@Ural-Z-S100: Widzisz, nas na TI męczyli excelem ale dzięki temu przynajmniej nikt nie ma problemów z opracowaniem wyników (biochemia, chemia fizyczna itd) po labach...

No, a im każą robić takie głupie rzeczy
  • Odpowiedz
@kozio23: Lulz, brak mi słów. Wykresy nie są wielką filozofią. Dlatego moim zdaniem poziom wymagań na przyjęcie na uczelnię powinien być utrudniony przez egzaminy wstępne bo zdecydowanie za dużo idiotów wpada na uczelnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ural-Z-S100: i co, na egzaminie wstępnym ma być obsługą Excela? W licbazie miałem (jak większość profilu) głęboko w dupie TI. Tak samo mogę ci powiedzieć "nie umiesz izolować kwasów nukleinowych-sorry jesteś za głupi na mechanikę czy inna informatyke"
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ural-Z-S100: poza tym, dla mnie to żaden problem ze uczelnie mają niskie progi. Ludzie przyjdą, zapłacą wpisowe, kasa na głowę z państwa będzie a pierwszy rok dokładnie zrewiduje kto.się nadaje a kto nie. U nas po 3 pierwszych semestrach że 180 zostało 49 osób.
  • Odpowiedz
@kozio23: Skąd takie oburzenie? :D. Tak się składa, że za moich czasów były egzaminy wstępne i dzięki temu wielu debili nie przeszło. Takich co pograli trochę w gry i dostali oświecenia, że zostaną informatykami bo taki łatwy hajs wow!
  • Odpowiedz