Wpis z mikrobloga

to już nie wolno krytykować systemu, który jest niesprawiedliwy? Czyżbyś był za zakazem krytyki naukowej? Byłoby miło też gdybys wrócił do tematu i pokazał choć jeden cytat o rozdawaniu za darmo.


@zooshi Wolno i niech sobie krytykuje, ale podejrzewam, że skoro był przeciwny skupianiu środków produkcji a contrario byłby za ich dystrybuowaniem masom pracującym.
Zresztą taki jest wydziwek Manifestu. Uwspólnianie.
Najpierw sam ją przeczytaj, bo ewidentnie nie masz pojęcia o czym ta książka jest. Marks analizuje kapitalizm i jak działa, a nie co z tym kapitalizmem zrobić


@zooshi: Z drugiej strony to sugeruje Manifest Komunistyczny i to jest problem Marksa- jego lekarstwo na kapitalizm jest gorsze niż choroba.
@zooshi: do tej pory nie rozumiesz o co chodzi - przeczytaj jeszcze raz co napisałem.
Dla uproszczenia: nowoczesna lewica nawet nie czytała co ich idol napisał, byleby dać im za darmo. Swoje przemądrzalstwo wsadź sobie głęboko skoro nie rozumiesz prostego zdania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@djtartini1:

Z drugiej strony to sugeruje Manifest Komunistyczny i to jest problem Marksa- jego lekarstwo na kapitalizm jest gorsze niż choroba.


A ja sugeruję, że masz tylko 5 klas szkoły podstawowej za sobą. Sugerowanie czegoś to nie to samo, co wprost nawoływanie do rozdawnictwa za darmo. Przeciwnie, widział wielką wartość w pracy. Ale żeby to wiedzieć trzeba umieć czytać książki.
Sugerowanie czegoś to nie to samo, co wprost nawoływanie do rozdawnictwa za darmo. Przeciwnie, widział wielką wartość w pracy


@zooshi: Rozdawnictwo to był najmniejszy problem manifestu komunistycznego. Marks i inteligencja miejska uważali robotników za młot na arystokrację, którym dokonają mordów i stworzenia nowego ładu, tym razem pod siebie.
@cyberchosnek:

Dla uproszczenia: nowoczesna lewica nawet nie czytała co ich idol napisał, byleby dać im za darmo. Swoje przemądrzalstwo wsadź sobie głęboko skoro nie rozumiesz prostego zdania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Sugerujesz, że lewica nie przeczytała dzieł Marksa. Jak dla mnie to Ty go nie przeczytałeś a dodatkowo bohatersko obalasz wymyślonego chochoła. Idź być NPC gdzie indziej
@Izanagi013: XD prosze cie. Obecnie masz prawie prawdziwy kapitalizm, i zobacz jak 1% spoleczenstwa posiada 90% zasobow na ziemi. Coraz wiecej masz biedy jak i klimat nasz jest #!$%@? totalnie, ze zycie na tej planacie po 2060 bedzie niemozliwe. I to jest ten prawdziwy kapitalizm? Gdzie najbogatsi zyja jak paczek w masle a reszta toczy wojne o wode i zywnosc?
Niestety rynek i handel musza byc regulowane, wtedy 99,999% spoleczenstwa bedzie
Sugerujesz, że lewica nie przeczytała dzieł Marksa. Jak dla mnie to Ty go nie przeczytałeś a dodatkowo bohatersko obalasz wymyślonego chochoła. Idź być NPC gdzie indziej


@zooshi: no to jesteście po prostu #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯

Ta cała wydmuszka, która nazywa się lewicą, to zbiór podwójnych standardów, głupoty i braku logicznego myślenia. Marks w odróżnieniu od was był myślicielem.
Najpierw sam ją przeczytaj, bo ewidentnie nie masz pojęcia o czym ta książka jest. Marks analizuje kapitalizm i jak działa


@zooshi: czytałem, od deski do deski. To jest wczesne spojrzenie na kapitalizm, ekonomia obaliła koncepcje z Kapitału wielokrotnie, a redystrybucja środków była tam postulowana i sprowadza się do rozdawnictwa. Postulaty "Kapitału" w ogóle budzą uśmiech politowania w dzisiejszych czasach, bo współczesna ekonomia rozwinęła się od czasów, w których ta książka powstała