Wpis z mikrobloga

@trq: Chciało Ci sie robić sample, skoro i tak później to będzie użyte w programie? Przecież współczesne programy mają praktycznie doskonałe sample dowolnych bębnów jakie Ci się wymarzą ;>
@kontra: Tak, z kilku powodów. Po pierwsze, ich liczba jest ograniczona (dosłownie kilka sampli np. stopy przy 40gb bazie całego programu), po drugie trzeba się bardzo mocno nagimnastykować żeby nie brzmiały strasznie plastikowo, a i tak taki efekt mnie nie zadowalał.

@greenape: Praktycznie jest to goły sygnał z gitary podłączonej do interfejsu z kompresją i eq, no i lekkim przesterem. Akurat gitara basowa nie potrzebuje specjalnych symulacji pieców itp. żeby
@trq: A to dziwne. W EZdrummerze (czyli mniejszym Superiorze) z dodatkami było co najmniej kilkanaście (jeśli nie kilkadziesiąt) stóp. W Addictive Drums też tego nie brakowało. A w Battery jest jeszcze więcej, to chyba najlepsza programowa perkusja jaka jest - i brzmienia są po prostu niesamowicie słodkie. Z resztą, Native Intruments ostatnio wzbija się na wyżyny, świetne są ich produkty. Ale najważniejsze, że jest tak jak chcesz ;)
@kontra: Siedzę w tym od dłuższego czasu i powiem Ci, że do szeroko pojmowanej muzyki metalowej najlepiej nadaje się superior drummer z dodatkiem the metal foundry lub metal machine ezx. Używałem wszystkich, które wymieniłeś. Zresztą nawet niektóre płyty komercyjne były nagrywane z wykorzystaniem superiora (np. pierwsza płyta periphery czy animals as leaders).
@trq: Ja profesjonalnie się tym nie zajmuję, tylko amatorsko. Dla mnie to kompletnie wystarcza ;) Co nie zmienia faktu - do metalu i do każdej muzyki najlepiej nadaje się perkusista ;)
  • 0
@kontra: no oczywiście ;D aktualnie gram w jednej kapeli o innej stylistyce raczej, a od przyszłego roku będę szukał ludzi do tego projektu :)
@trq: Powodzenia! Podoba mi się to, co nagrałeś. Siedzę w prog rocku/metalu i melodyjnych odmianach metalu, i co prawda Twoje utwory już delikatnie wchodzą w ten rejon progmetalu, za którym nie przepadam, to jest świetnie. Będzie wokal, czy instrumenalnie?

A gram w kapeli o też innej stylistyce - blues/rock ;)
@kontra: Celowałbym w wokal chociaż myślę, że gdy usilne poszukiwania pozostaną bezskuteczne to ostatecznie instrumentalnie chyba nie jest na tyle ubogo żeby nie dało się słuchać.
@trq: Instrumentalnie jest nieźle, ale z wokalem byłoby super. Wiem, że cholernie trudno znaleźć dobrego wokalistę, ale gra jest warta świeczki. Dobry utwór instrumentalny jest bardzo trudno zrobić :/ A cały album to naprawdę wyczyn.