Wpis z mikrobloga

  • 1531
4-miliomowy postkomunistyczny kraj walczy właśnie z afrykańskim krajem składającym się głównie z pustyni o 3. miejsce na mistrzostwach świata.

Tymczasem tłusty, śliski przegryw na czele naszej kadry tłumaczy, że jesteśmy za słabi, by w ogóle próbować atakować Meksyk ¯_(ツ)_/¯

#mecz #reprezentacja
  • 42
  • Odpowiedz
@Emes91 To zabrzmi banalnie i być może tak jest, ale cierpimy na deficyt charakteru. Indywidualnie nasi sportowcy, jakoś sobie radzą. Im więcej osób w sporcie drużynowym, tym trudniej drużynę zbudować. Widocznie 40mln luda to za mało.
  • Odpowiedz
@Emes91: ale wiesz, że ten kraj w większości składający się z pustyni ma praktycznie taką samą populację jak nasz, a do tego miliony obywateli mieszkający w zachodniej Europie skąd pochodzi większość ich reprezentantów?
  • Odpowiedz
@Walther00
@jacas
Słuszna uwaga, choć Marokańczycy mają gorszą florę do rozwoju w ich własnym kraju. Jednak z drugiej strony jest to zrównoważone przez powszechny czynnik imigracyjny do wysoko rozwiniętych krajów, kiedy to Polacy kiszą się w ekstraklasie.
  • Odpowiedz
@Oskins Oni akurat siedzą przez pecha z domieszką frajerstwa. Można się kłócić o proporcję. Jednak patrząc na formę najlepszych drużyn mistrzostw, to Włosi sprzed roku byliby grubym faworytem.
  • Odpowiedz
@PiccoloColo: u nas też będzie coraz więcej reprezentantów wychowanych zagranicą - Zalewski, Cash to dopiero początek, w młodzieżówkach dużo jest chłopaków z Niemiec, Anglii, itd. Co akurat jest pozytywne biorąc pod uwagę poziom szkolenia w Polsce.
  • Odpowiedz
@omletdifrmoasz: No i #!$%@? co? Chcesz powiedzieć, że może nie jesteśmy np. tak bogaci jak Chorwacja i Maroko, by grać na ich poziomie? xD

Czy na czym dokładnie polega ich przewaga, którą chcesz usprawiedliwiać p0lackich piłkarzyków-przegrywów?
  • Odpowiedz
deficyt charakteru


@PiccoloColo: Te mistrzostwa powinny być zbojkotowane. Deficyt charakteru pokazała każda reprezentacja w momencie gdy zdecydowała się brać w nich udział zamiast np. ostentacyjnie zejść z boiska w ramach protestu. Gra w gałę okazała się ważniejsza niż sprzeciw przeciwko niewolnictwu czy prawa osób LGBT. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Emes91: po pierwsze, jak piszesz do mnie, to nie używaj swojej ksywy z dzielni. po drugie masz 12 czy 16 lat? po trzecie zrozum jedną rzecz. To Dinamo Zagrzeb, a nie Legia czy tam Lech opier... piłkarzy za grube ojro bańki. Po czwarte, ogarnij jedną rzecz - Maroko 2022 to będzie dla nich, czym dla nas jest Polska 1974. Po piąte napisz mi gdzie usprawiedliwiam piłkarzy naszej kadry? Po szóste primo
  • Odpowiedz
@Phyrexia Ehhhh, ale my nie o tym. Mi też się to nie podoba, ale im więcej ktoś ma interesu w piłce nożnej, tym spycha wartości na dalszy plany. Pewnie kopanie flaka Cię w ogóle nie interesuje, więc masz czyste spojrzenie na ten temat.
  • Odpowiedz
@PiccoloColo: Wiem, że nie ale użyłeś terminu "charakter" i aż się we mnie zagotowało. Nikt tam go nie pokazał. Nawet Niemcy, którzy zamiast wypiąć się na igrzyska ośmieszyły się ze swoim zakrywaniem ust po czym przegrały.
  • Odpowiedz
@Phyrexia W kontekście sportowym. Trudno od przeciętnego piłkarza wymagać etosu obywatelskiego na miarę XXIw. To przeważnie prości ludzie, którzy poświęcili wiele dla swoich karier. Widocznie większość z nich postanowiła zagłuszyć sumienia.
  • Odpowiedz
@Emes91: a ty nadal jak moderator wykopu. Chłopie, czytając twoje słowa zastanawiam się czy naprawdę jesteś normalny. Na wyższym poziomie? Nie ma sprawy, możesz sobie stać i srać na WTC, a ja będę siedział w bunkrze czy tam innej piwnicy. Tylko napisz mi gdzie bronię tej reprezentacji? Ty naprawdę masz problemy z czytaniem, weź już się nie kompromituj. Jakie slogany, jakie suche memy? Weź baranka walnij
  • Odpowiedz