Wpis z mikrobloga

Ja to nie rozumiem jednej rzeczy - tego klenkania na stadionie. Za to ze ktos ma taki a nie inny kolor skory.

Jeszcze pomoc afroamerykanom wyjsc na rownie z bialymi amerykanami to rozumiem. Ale powinno to zostac w Ameryce czy innych krajach gdzie doszlo do takiego niewolnictwa. A nie specjalnie sciagac ludzi z Afryki zeby miec kogo uprzywilejowac, za to ze ich 30ty kuzyn byl wykorzystywany przez mojego 80tego kuzyna.

A nawet jesli by ten konkretny pilkarz byl w jakis sposob poszkodowany przez kolonializm, to co da to klenkanie? Ze nagle ktos znajdzie jakies ukryte skarby ktore mu sie naleza w spadku?

Jak zyje to rasizm przeciw czarnym byl ograniczony do Europy Wschodniej, a na zachodzie to biali byli zawsze dyskryminowani. I w 2010tych nagle okazalo sie ze czarni tak cierpia przez ten rasizm przeciw bialym i ze trzeba ten rasizm zwiekszyc zeby mu zaradzic. Ze tez ktos w ogole w takie glupoty wierzy.

Zwlaszcza ze oni to robia tylko dla pokazu - na stadionie biali na kolana, a jak kamera sie wylaczy to czarni na smycz.

A swoja droga jesli juz to afroamerykanie powinni dziekowac bialym za kolonizacje, bo gdyby nie biali to by do tej pory w chinskich klatkach za darmo robili czesci do telefonu na ktorym czytasz ten wpis. Bo taka jest prawda, ze gdyby Europejczycy nie skolonizowali Afryki to by ja skolonizowaly Chiny albo Rosja. A do tego na calym swiecie by byla komuna.

#rasizm #przemyslenia #pilkanozna
  • 5