Wpis z mikrobloga

Jestem początkujący w branży i jestem zatrudniony w jednej dużej firmie od czasu stażu. Na stażu tylko teoria z Azura. Główne to co umiem to właśnie ten Azure + Python + SQL + AWS i tak się trochę kierunkuje na data science (podoba mi się to), ale w tej firmie dostałem projekt i oni oczekują zaangażowania w 2+ lat. W projekcie chodzi głównie o support jakieś apki. Ich wymagania to SQL (i to chyba głównie) i C# - oferują szkolenia. Mówili, że wchodzi w zakres pracy też bugfixing, ale wiadomo jak to jest na początku... Boję się, że moja praca przez dwa lata będzie polegała na przesyłaniu wiadomości z usterkami i że po tych 2 latach nie będzie szans, żeby wrócić do data science. Niby zapewniają, że dużo sql-a i że c#, ale szczerze to wolałbym development a nie support. Radzicie, żeby iść w to? Boję się, że nie znajdą nic dla mnie innego i wyląduje na bezrobociu xd C# jest przyszłościowy? gdzie się go wykorzystuje (webówka/ mobilne?) i jak z pracą z takim stackiem? Czy uciekać i szukać nowej roboty?? Myślicie, że da się to wszystko połączyć w przyszłosći połączyć? i czy support to nie wyrok na support do końca kariery?

HELP (°°

#csharp #sql #python #aws #azure
  • 11
@Siemanson: jak chcesz isc w data science to szkoda czasu

tam bedzie wiecej c# niz ci sie wydaje a to jest sam w sobie ogromny ekosystem a aplikacja pewnie jeszcze wieksza jak od razu mowia o 2+ latach

DS musialbys w domku robic zeby miec jakikolwiek progres w temacie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Siemanson: dobra kasę oferują? Na tyle dobra, żebyś spokojnie mógł siedzieć w docelowo mało wymagającej pracy, a w wolnym czasie samemu szkolił się z np. z DS?
@CancerLight: szczerze to wątpię. Pracuję w jednej firmie od ponad roku. Na początku staż z tym Azurem a potem pierwszy projekt, gdzie chodzilo głównie o analizę biznesową, tworzenie diagramów umlowych i dokumentów i tak przed pół roku, potem projekcik krótki z przetwarzania danych. Tak to ds jedynie w domu, bez praktyki w firmie
@nietrolluje: ogólnie chce coś umieć porządnie w developmencie, a po sobie wiem, że sam sobie po pracy po studiach (bo weekendy mam na uczelni) nie dam rady, więc jeśli bym brał ten support to chce już po prostu iść w c# i SQL ale kompletnie nie znam rynku z c# i SQL czy to zadziała jak po tych dwóch latach będę chcieć szukać pracy w d velopmencoe w tych językach? Myślicie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Siemanson: prawda jest taka że siedząc dlugo w jednej firmie dużo nie wyniesiesz, najwięcej uczysz się na początku, po zmianie pracy. Wtedy też masz największy skok $$$.
Natomiast wiadomo, że wracanie na staż to słaba opcja, z kolei na juniora (prawdziwego) ciężko znaleźć openingi. Dlatego skoro kasa jest ok ja bym siedział tu gdzie jesteś, korzystając z wolnego czasu na naukę. C# na pewno nie zaszkodzi, użyjesz go nawet w SSIS
@Drased: a jeśli nie ds to co można robić z takim mieszanym doświadczeniem plus sql i c#? Zakładam, że zostaje w firmie i porzucam ds (duża konkurencja + robiecie coś samego po pracy jest ciężkie jak nie ma się wolnych weekendów)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Siemanson: etl developer, SQL developer, data warehouse developer, BI developer (tutaj do nauki jakiś program do wizualizacji danych, np. PowerBI jak już jesteśmy w ekosystemie MS). Opcji jest sporo :)