Wpis z mikrobloga

@walictowszystkozajete: Zależy jakich typów horrorów szukasz :)

Fabularne (Silent Hill, Soma, Alien Isolation)
Nastawione przede wszystkim na akcję (Resident Evil, System Shock, Dead Space, The Evil Within, FEAR)
Skradankowe bez możliwości walki, lub z jej niewielką domieszką (Outlast, Penumbra, Amnesia)
Symulatory chodzenia (Layers of Fear, Kholat, Blair Wich 2k19)
@walictowszystkozajete:

1. Alien Isolation - jeśli lubisz Obcego
2. Dead Space
3. SOMA (horror bez walki, w pełni skradany, ale z genialnym klimatem i wybitną ścieżką fabularną)
4. Bioshock i Alan Wake - nie do końca horrory, ale ze świetnym klimatem rodem z horrorów
5. Layers of Fear - 4godzinny horrorek,w którym tylko zwiedzasz i poznajesz historię.

Pogoogluj trochę, ewentualnie popatrz na YT jak wygląda trochę gameplayu. Wyprzedaże już ruszyły, lub
@walictowszystkozajete
Ostatnio skończyłem polski survival horror Darkwood i polecam bardzo mocno. Świetny, swojski klimat lat osiemdziesiątych, mroczna atmosfera, nieoczywista fabuła, ciekawe mechaniki. Za dnia próbujemy znaleźć wyjście z tajemniczego, nienaturalnie rozwijającego się lasu, a noce spędzamy zabunkrowani w kryjówkach starając się przetrwać różnego rodzaju ataki i losowo generowane sytuacje. Dla mnie było to bardzo pozytywne zaskoczenie i jedna z najlepszych gier w jakie grałem w ogóle.
@walictowszystkozajete nie gram już od roku, ale mogę polecić moje top 3 z gatunku:

1. Silent Hill 2 - gra idealna pod względem fabuły, ale gameplayowo się strasznie zestarzała. Polecam zaczekać na remake.

2. Cry of Fear - najmroczniejsza gra o depresji jaką znam. Fabuła nie jest jakoś specjalnie zawiła i do tego gra jedzie nieco zbyt dużą ilością jumpscare'ów, ale klimat, muzyka i ambienty po prostu robią robotę. Do tego te