Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 253
Kojarzycie taką historię z Biblii, że Żydzi szli na pustyni do Ziemi Obiecanej 40 lat? Szli aż 40 lat, choć oczywiście to abstrakcyjne, żeby to tyle zajmowało. Celem ich Boga było, żeby wymarło pokolenie znające niewolę i Ziemię Obiecaną budowali już ludzie niewoli nie znający.

Ta historia zawsze mi się przypomina w kontekście odpałów naszych rządzących. "Prezent" w postaci prawdziwego granatnika wzięty i przepuszczony jak gdyby nigdy nic przez granicę? Zarządzanie obowiązkowego poboru i wyjmowanie czasu mężczyzn z ich codziennych żyć, bo kraj każe? Staroświeckie poglądy Kaczyńskiego na kobiety i alkohol?

Ludzie dziś u władzy żyli w PRL - polskim rodzaju niewoli. Są przeżarci na wskroś tymi wzorcami, te dziady siedzą w polityce i nie ma szans, że rozumieją dobrze "wolny" świat...
Co więcej, wsączają to w nowe pokolenia po sobie i są na to podatni ludzie, którzy myślą: "tak już jest...", "tak to się już u nas robi...", "to nie kradzież, to polska zaradność...", "tak trzeba" i tak dalej, i tak dalej...

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #policja #polska
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oszaty: Politycy i obrzydliwie bogaci wszędzie traktują lud jak gówno i szarą masę. Nie potrzebujesz komuny by polityk cię oszukał lub zrobił wała.
To dzisiejszy system na świecie działa w taki sposób, że są elity które mogą robić co chcą a reszta to bydło któremu można zrobić wszystko a jak się nie zgodzi to wystarczy ich zbombardować bezpieczeństwem/walką z terroryzmem/równością i innymi farmazonami aż zmiękną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oszaty Święta prawda. Zawsze powtarzam, że żeby było dobrze w tym kraju, musi wymrzeć pokolenie znające PRL.

@Manymouse: Nadal się oszukujcie. Po nich przyjdą następni tacy jak ten tiktokowy Pisowy dzieciak z dziwną mordą.
@Filipterka25:

dzięki za dobre źródło, chetnie spojrzę, osobiście zacząłem ostatnio czytać oryginał po polsku i już pod koniec ks Rodzaju po prostu wymiękłem, połowa nie trzyma sie kupy, a losy i logika zachowania ludów jakby były urwane z kosmosu.
wydanie z jakimiś sensownymi przypisami powinno załatwić ten problem i pozwolić to może chociaż troche lepiej zrozumieć chociaż fajnie byłoby też przeczytać jakąś wydaną po polsku książkę-kolumbrynę na ten temat. polecasz coś?
wydanie z jakimiś sensownymi przypisami powinno załatwić ten problem i pozwolić to może chociaż troche lepiej zrozumieć chociaż fajnie byłoby też przeczytać jakąś wydaną po polsku książkę-kolumbrynę na ten temat. polecasz coś?


@festiwal_otwartego_parasola: Po polsku - cóż... brak dobrego i kompleksowego. Anna Świerdakówna trochę prac na temat bibli popełniła, ale raz że najnowsze są sprzed jakichś trzech dekad, dwa że są mocno fragmentaryczne (np. Rozmowy o Biblii napisała w 1994, a
@Filipterka25:
fajnie, podziękował.
no Stary Testament jest dla mnie dosyć ciężkim kalibrem, ewentualnie też sam Jezus jako postać historyczna mnie interesuje, szczególnie odkąd @GrammarNazi ostatnio napisał, że był to po prostu "zwykły dziad pustynny jakich wielu w tamtych czasach", stąd zaintrygował mnie też ten temat dodatkowo, zdaje się, że niektore kanały na yt próbowały się tym zajmować, ale waga źródła jednak mocno średnia.