Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zrobiłem opis takich klasycznych tytułów sprzed lat w które grało się i były dosyć znane. Miałem przypomnieć parę mało znanych, ale ciekawych tytułów, stąd krótka lista, która oczywiście nie wyczerpuje w żaden sposób tytułów z mojej pamięci.

Zacznę od przyjemnej ścigałki Revolt, bardzo przyjemna, śmieszne radio racers z różnymi możliwościami, np. rozlania plamy oleju przed przeciwnikiem, czy wycelowania w niego rakietą.

Podobne do wyżej wspomnianej gry była też 3d Ultra Radio Control Racer, widok z góry i podobne zasady z utrudnianiem jazdy przeciwnikowi.

Całkiem przyjemnym tycoonem był Car Tycoon, dodany w jakiejś gazecie, niespodziewanie zajął mi czas na przynajmniej parę dni. W grze produkujemy samochody

Była też typowo turowa gra dotycząca Grunwaldu. Prawdopodobna nazwa to Grunwald 1410, cechy charakterystyczne to plansza, wilcze doły i wciągająca na długo dwuosobowa gra. Niestety nie mogę znaleźć choćby obrazka, ale z tego co widzę na podobnych zasadach funkcjonują Krzyżacy. Oto oni, choć wyglądają duzo lepiej graficznie, niż wspominany przeze mnie Grunwald.

Interesująca była też gra Reah, pamięta ktoś?

Spędziło się też trochę (wersja demo) nad Midtown Madness, gra miała fajną opcje prowadzenia auta - myszką, dzięki czemu kierownica bardzo realistycznie się kręciła.

Super też był Driver, któż nie pamięta momentów w podziemiu. Jazda po mieście była naprawdę ekstra.

Zajmował (też demo) Sudden Strike, fajne były opcje by wspomóc atak nalotem, lub desantem spadochroniarzy. Zestarzała się, ale zobaczyłem na yt filmik i wygląda ciekawie trzecia część.

Totalny oldschool czyli MDK, była trochę dziwna... ale pozostawia dobre wspomnienia.

Swat 3, również był na dobrym poziomie

Kolejną grą był Empire Earth (dwójka bardzo dobra), który - w mojej opinii - miał bardzo niewykorzystany potencjał. Zaliczanie kolejnych map było dosyć nużące, a najlepsza rozrywka (poza sieciową), to pojedyncza gra. Zawsze lubiłem tam budować mury :D

Wyjątkowym tytułem był również Abby's Exodus (Oddworld). Miała specyficzny klimat i był to bardzo fajny klimat, zdecydowany plus

Przypomina się coraz więcej jakichś gier, dem (głownie z cda) i można by wymieniać, ale te, które sądzę, że zasługują na wspomnienie, a są już wiekowe (no poza może EE, ona nie jest wiekowa pośród tych wymienionych), krótko wymieniłem.

Ponadto przypominają mi się jeszcze Eastern Front - turowa strategia, jeśli dobrze pamiętam, Sydney 2000 było też całkiem fajne, kojarzę też "czołgową" grę Wargasm i demo (chyba z Kaczora Donalda) z Asterixem i Obelixem, bodajże na olimpiadzie, przyjemna gra była. Z tych młodszych, nawet fajny był Powrót Króla - tolkienowski oczywiście. A co do Kaczora Donalda - była kiedyś chyba demo wersja takiej gry, gdzie strzelało się z katapulty, raczej prosta taka, pamięta ktoś?

#pc #gry #staregry #zestawienie #nostalgia
  • 2
MDK strzelanka, która była tak dziwna, gdyż pamiętam ją do dziś, ale wytłumaczyć nie potrafię

kiedyś muszę do niej wrócić i zrozumieć

pamiętam tylko ten genialny spadochron z pięciu części