Wpis z mikrobloga

Nie mogę się już doczekać Polski w 2023 roku, wyobraźcie to sobie. Przed chwilą wprowadziliście się do własnego M z kredytem hipotecznym na 2%, pod blokiem ładuje się nowiutka Izera, przelew z 500+ już na koncie. Nic więcej nie potrzeba, zero potrzeb, przypominam, własne M na kredyt 2%, nic więcej nie potrzeba, zero potrzeb. Czasem tylko musze przegonić szkopów sprzed firmy bo przychodzą z CV i chcą się wbić na mój etat, jednak ja z własnym M mam totalnie zero potrzeb. Na święta jade do rodziców, za 13 emeryture w końcu wybudowali sobie dom 70 m2 bez pozwolenia, na wiosne został im do zrobienia tylko ogródek.


#nieruchomosci #kredythipoteczny #bekazpisu #heheszki
  • 18
@Issac: Taki, że wszyscy na tym tagu zachowują się jakby już te mieszkania podostawali a na ten moment jedyne co mamy to zapowiedź jakiegoś kacyka na konferencji i strona internetowa. Nie uwierze w żadne kredyty 2% póki ich nie zobacze.
bublem prawnym


@igik1234: ale po raz kolejny potrafili jeszcze się przeskoczyć w bublu :) Jeżeli przyjmiemy oprocentowanie 2% to pożyczając 100k po 10 latach trzeba oddać ok 122k. Ale jeżeli (optymistycznie xD) uśredniona inflacja przez następne 10 lat wyniesie 10% to 122k obecnie będzie warte 42k za 10 lat. To się po prostu w pale nie mieści, nie ma na świecie takiego instrumentu finansowego który by takie coś #!$%@?.
@igik1234: fajnie tylko że nikt kto ma wpływ na losy kraju nie myśli o budowaniu bogactwa i pomyślnej przyszłości Polski. Cel jest jeden napchać kieszenie i mordę sianem. Ludzie z klasą wyginęli. Do polityki po pieniążki a to konsekwencje wybijania inteligencji i elit przez lata.
@igik1234: Już usłyszałam od jednej osoby, że jest taka mądra i zapobiegliwa, że z mieszkaniem zdecydowała się czekać, bo za rok dostanie je za półdarmo dzięki PiS xD
@igik1234: tak btw. To nawet nie są kredyty 2%, tylko zwykłe z prowizją banku. Po prostu Państwo pokryje część odsetek... A gdyby np. zamiast pokryć odsetki, dołożyło do wkładu własnego jak w MdM to koszt mieszkania byłby mniejszy. Dlaczego więc nie działa w ten logiczny sposób? Bo wtedy banki zarobiłby mniej (°°