Wpis z mikrobloga

Polska to jednak dziwny kraj.
Byłem w zeszły weekend u znajomych w Berlinie. Z totalnie nieznajomymi ludźmi spędziłem ten czas lepiej, niż z większością moich znajomych przez całe moje życie. Otwartość na obcych, różne kultury, multum zainteresowań i pasji, zero stresu w życiu.

Wróciłem do Polski i po prostu zacząłem zauważać jak bardzo ludzie tu są smutni, załatani, #!$%@? na wszystko, zamknięci i skupieni tylko na swoim życiu. Wyobraźcie sobie polskiego typowego 30 parolatka z krechą i w małżeństwie jak leci na spontanie na domówkę w piątek?
W Niemczech, Francji czy innym kraju zachodnim to normalne. Ba, poznajesz znajomych cały czas.
U nas praktycznie masz jakieś szersze kontakty do 25 r.ż., a potem ci ludzie z naszego życia zwyczajnie znikają jeden po drugim. Co się z nami dzieje?
#polska #polacy #przemyslenia #kultura #depresja #znajomi
  • 16
@majkkali: Nie bardzo wiem w jaki sposób mierzyć i oceniać poziom wyluzowania. Subiektywna ocena zależy głównie od towarzystwa w jakim się obracamy, a ocenianie kilkudziesięciu milionów ludzi przez ten pryzmat jest trochę słabe.

No, ale to też fakt, że w bogatszych albo cieplejszych krajach życie jest trochę łatwiejsze niż w biednych i choćby z tego powodu ludzie mogą mieć mniejsze ciśnienie.