Wpis z mikrobloga

Mirki, przestawiałem ścianę w mieszkaniu deweloperskim o jakieś 50 cm. Problem w tym, że nowopostawiona ściana wydaje się wizualnie krzywa (patrząc na róg), a wg poziomicy nie jest tak źle, w zasadzie odchyły minimalne. W zasadzie jakieś odchyły minimalne , ale wszystko mieści się w oczku. No i zastanawiam się czy to jakieś złudzenie, czy może za bardzo się czepiam, czy może faktycznie coś jest nie tak. Dziwne jest to, że fachowcy pokazują, że jest ok, nawet laserem, a każdy kto przyjdzie to mówi to zgodnie to samo, że jest krzywa i to mocno.. Jak to możliwe?

#mieszkanie #pytanie #pytaniedoeksperta #remont #remontujzwykopem #remontmieszkania #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie
  • 10
@becvvv: Precyzyjniej byłoby sprawdzić ile jest milimetrów odchylenia od pionu na jakiej długości.

Według PN-B-10110 dla ścian otynkowanych niby dopuszczalne jest nawet 3mm na 1m, ale to już byłoby zauważalne. Ja bym powiedział, że tak do 3mm na całej wysokości ściany to byłoby bardzo dobrze.

Ściana jest już otynkowana/z gładzią?
Ściana jest już otynkowana/z gładzią?


@selenita66: tak. Swoją drogą, to jak mam to sprawdzać? Przykładam poziomicę i manewruję ją tak aż osiągnę 100% pion i wtedy mierzę ile odstaje od ściany? Nawet gdybym tak zrobił, to mam to na odcinku 1m, a nie wiem ile łącznie to ma na całej ścianie
@becvvv: Najłatwiej laserem. A jeśli nie masz, to możesz zrobić sobie jakiś improwizowany pion murarski - ciężarek na sznurku. Albo możesz narysować linię na sąsiadującej ścianie, w jej rogu - to mi przychodzi na szybko do głowy.

Bo metrową poziomicą faktycznie łatwo nie będzie. Inna sprawa, że musiałbyś też być pewny, że Twoja poziomica rzeczywiście dobrze działa. U siebie mam 3 łaty, z czego wiem, że jedna poziomicą jest tylko z
@becvvv: puść laserem pion równolegle do ściany, albo najlepiej prostopadle do ściany przystajacej i zwykłą miarką sprawdzaj w roznych miejscach i na różnych wysokościach czy jest taka sama odległość wiązki od ściany.
albo najlepiej prostopadle do ściany przystajacej i zwykłą miarką sprawdzaj w roznych miejscach i na różnych wysokościach czy jest taka sama odległość wiązki od ściany.


@wszystko_wiem: Ale jak sciana przystajaca jest tez krzywa, to wyniki chyba nie beda miarodajne :D
@becvvv: Jeśli nie masz lasera, to przyklej jakiś ciężarek na sznurku przy suficie, w rogu i sprawdź jaka jest różnica odległości między sznurkiem i ścianą przy podłodze i przy suficie.
Jeśli ściana ma 2.5m wysokości to powinno być poniżej 1cm różnicy.