Wpis z mikrobloga

Od nowego roku wstrzymanie rekrutacji+ stopniowa redukcja pracowników.
Ja świeżo po studiach z doświadczeniem w postaci dwóch lat pracy w delegacji na kontraktach za 400 mln. zł gdzie w miesiąc robiłem po 250+ godzin a zarabiałem mniej niż moi fizyczni. Przed studiami pracowałem na koparkach za lepsze pieniądze niż obecnie...
Do meritum- od miesiąca rozsyłam CV po całej polsce i do tej pory tylko jedna firma z drugiego końca polski się odezwała.
Oczywiście zaraz wykopki sie zesrają że żadnego kryzysu w budowlance nie ma a drogówka to w ogóle miód robota i przez inflacje wcale żadne kontrakty nie padają

##!$%@? #pracbaza #budownictwo #drogi
  • 11
@Nikita_Mazepin: jak ma nie być kryzysu jak sprzedaż mieszkań i domów spadła na pysk. Sam szukam mieszkania i rozmawiam z deweloperami bezpośrednio i generalnie bardzo pesymistyczne nastawienie. Kilku deweloperów nie rozpoczyna zaplanowanych budów bo jeszcze nie zeszli z tym co zrobili, spuścić z cen nie mogą bo by nic nie zarobili. Zrzucanie wszystkiego na Putina jest po prostu niesprawiedliwe. Ten burdel zaczął się od pandemii kataru.
@yale: najlepsze jest to że jeszcze dwa lata temu/ rok mieliśmy podpisane nowe kontrakty na 2023 i planowane było zwiększenie zatrudnienia a obecnie GDDKiA zaczęła rozwiązywać większość umów godząc się na płacenie milionowych odszkodowań które finalnie pójdą do zagranicznych spółek matek ¯\_(ツ)_/¯