Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Na wykopie krąży żart o tym, że Polacy w ogóle się nie uśmiechają. Obecnie pracuję w firmie, gdzie ponad połowa ludzi to Amerykanie, i szczerze mówiąc to brakuje mi tych skrzywionych mord. Jak siądziesz i posłuchasz dialogów Amerykanów to są one po prostu komiczne:

- Cześć, jak leci?
- Doskonale! Byłem w zoo i widziałem konia. Było wspaniale!
- Konia? Niemożliwe! Koń to moje ulubione zwierzę!
- Był taki ładny, brązowy! A co u ciebie?
- Brązowy? Ja uwielbiam kolor brązowy! U mnie dobrze, byłem w kinie na Spidermanie.
- W kinie na Spidermanie? Niewiarygodne! Też planuję pójść i bardzo się tym ekscytuję!
- Wiem! To było najlepsze dziewięćdziesiąt minut tego tygodnia!

Za pierwszym razem jak uczestniczysz w takim dialogu to jest ci miło, ale potem orientujesz się, że koń jest jednym ze stu ulubionych zwierząt danej osoby, a każda pojedyncza czynność jest niebywale ekscytująca.

Niedaleko mnie siedzi Rosjanin który jest typowym przedstawicielem nastawienia "było #!$%@? a potem umarliśmy", które w Rosji jest praktykowane jeszcze bardziej niż u nas, i uwielbiam z nim rozmawiać, bo gdy on się uśmiechnie, to wiem, że to szczery uśmiech.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639c145c8161f849f03788d3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 29
BliskaFoka: Te fałszywe ekscytacje irytują, ale faktem jest, że Amerykanie często się uśmiechają i zarażają tym uśmiechem innych. Po powrocie ze Stanów automatycznie uśmiechałam się do ludzi np. na przejściu dla pieszych i miałam wrażenie, że poza wyjątkami większość osób była zaskoczona i nie odpowiadała tym samym. Po paru miesiacach w Poslce i mnie przeszła chec na te serdeczności.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
Cześć, jak leci?

- Doskonale! Byłem w zoo i widziałem konia. Było wspaniale!

- Konia? Niemożliwe! Koń to moje ulubione zwierzę!

- Był taki ładny, brązowy! A co u ciebie?

- Brązowy? Ja uwielbiam kolor brązowy! U mnie dobrze, byłem w kinie na Spidermanie.

- W kinie na Spidermanie? Niewiarygodne! Też planuję pójść i bardzo się tym ekscytuję!

- Wiem! To było najlepsze dziewięćdziesiąt minut tego tygodnia!


@AnonimoweMirkoWyznania: a przeczytałem to
porównaj se co osiągnęła kultura amerykańska a co osiągnęła kultura polska, oni już dawno dawno temu doszli do tego takie utrzymanie atmosfery czemuś służy i daje pozytywne rezultaty.


@ciasteczkowy_otwur: W sensie, że dużo się uśmiechali i dzięki temu pchnęli swój kraj do przodu? Mocno spłycasz temat, bo oni doszli tak daleko z powodu wielu innych czynników, a nie dlatego, że szczerzą się na każdym kroku.
@romek898: doszli przede wszystkim dlatego że mają mieszankę najsprytniejszych i najmądrzejszych ludzi z całego świata którzy bez żadnych ograniczeń rozwijali i rozwijają każdą dziedzinę życia, jak wasi pradziadkowie w krzakach za stodołą wytrzepywali cygańskie korale to ludzie w amerykańskich miastach podcierali dupę przeróżnymi rodzajami papierów toaletowych. Zobaczcie sobie na liczbę patentów, tam już dawno problemy pierwszej potrzeby zostały rozwiązane a w Polsce jeszcze nie dotarło do ludzi że to są w
@PonuryZielarz: nie muszę w cale mądrze brzmieć fakty i statystki mówią jasno za siebie, ale żeby takie rzeczy dostrzec trzeba porzucić wewnętrznego nosacza i przyjąć na klatę fakt że się jest polakiem, człowiekiem opóźnionym w rozwoju przez lata zaborów, rozbiorów, gnębienia przez komunistów itd.
@AnonimoweMirkoWyznania: Często w rolkach na FB wyświetlają mi się rolki Amerykanów z przyjęć na których ujawniają płeć dziecka, lub w ogóle, jakieś filmiki o żartobliwym zabarwieniu jak informują rodziców o ciąży. Jak widzę ten płacz radości, te wrzaski, krzyki, niezdrowy wręcz entuzjazm, jak babki machają w podnieceniu łapami, zachowują się jak małpy w zoo na informację o wnukach to się zastanawiam czy oni tak na serio. W Polsce z takim zachowaniem