Wpis z mikrobloga

@kopyta_doskonale: czemu? Tutaj bardziej chodzi o to że drill jest świeżym gatunkiem, więc pierwsza rzecza jaka z nim można zrobić to są tego typu remixy, podobnie było jak trap mocniej wypływał. To nie jest tylko w Polsce, np. central cee zrobił kawałek na takim patencie i to jest światowa muzyka. Teraz już będziesz wiedział troszkę, niedługo z resztą jak wszystko zremiksuja to ta moda znowu minie
  • Odpowiedz
@kopyta_doskonale:

Widze ze w polskim rapie jest trend na robienie muzy ze starych klasykow


w prawie całej muzyce rozrywkowej jest taki trend od zawsze i nie ma w tym nic złego

ależ ambitnie.


no czasem to bywa ambitne ale kto powiedział, że muzyka ma być ambitna?

@ElektrizPL:

W popie to jest już totalny recykling. Zwłaszcza gdy włączy się losową komercyjną stację.


nie tylko w popie ale w każdym gatunku muzyki
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: @dzikop:
spoko, dzieki za szersza perspektywe, nie chce z tym walczyć, niektore nuty wpadaja w ucho.

Osobiscie nie slucham duzo radia i ogolnie popu i nie natknalem sie na popowe remixy, albo byly na tyle subtelne ze tego nie wychwycilem.

Akurat w kawalkach rapowych ktore sluchalem, te remixy byly niemal identyczne z oryginalem plus kilka efektow. Wydaje mi sie ze stworzenie takiej muzyki wymaga mniej wysilku niz skomponowanie czegos
  • Odpowiedz
@kopyta_doskonale: w rocku przez dekady nagrywano i nadal nagrywa się pełno coverów, też często nie za bardzo różniących się od oryginałów, nawet mniej niż w rapie bo tam nawet tekst nie był nowy i jakoś ludzie ciągle tego słuchali, ba nadal słuchają i artyści robiący covery odnoszą sukcesy. Moda może się w jakimś stopniu wypali ale nigdy do końca bo siła nostalgii w muzyce jest ogromna a takie remixy, czy samplowanie
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: oczywiscie ze covery byly od zawsze i nie ujmuje temu w zaden sposób. Lubie sam te nutki, ostatnio np duzo słucham Cats in the Curdle (Ugle Kid Joe), ktore jest identyczne z oryginalem.
Ale sluchajac rapowej playlisty co drugi kawalek jest remixem klasyka i poprostu mnie to osobiscie
troche meczy. NIe pamietam sytuacji zebym natknal sie na taka intensywnosc remixow, w tak krotkim czasie, w innym gatunku. Po prostu to
  • Odpowiedz
@kopyta_doskonale:

Ale sluchajac rapowej playlisty co drugi kawalek jest remixem klasyka i poprostu mnie to osobiscie


chyba przesadzasz, ja tego w takiej skali nie zauważyłem, mimo że rapu słucham bardzo dużo. Może słuchasz akurat takiego, który ma te cechy.
  • Odpowiedz