Wpis z mikrobloga

2753 + 1 = 2754

Tytuł: Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina
Autor: Krystyna Kurczab-Redlich
Gatunek: reportaż
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788328032859
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 800
Reportaż wart przeczytania zwłaszcza w czasach, w których żyjemy - bo niestety, ale osoba rosyjskiego prezydenta i jego biografia rzuca światło na wiele nieprzyjemnych wydarzeń nie tylko współczesnych, ale i z poprzednich dekad. Dzięki tej książce lepiej zrozumiałem co się teraz dzieje w Rosji i co do tego doprowadziło.
Na minus chaotyczny styl, w którym książka jest napisana, pełen dygresji i bombardujący masą informacji na raz (przy czym odnoszę wrażenie, że gdyby z książki te szczegóły po prostu usunąć to nie straciła by nic merytorycznie, a za to zyskała na przejrzystości wywodu). Nieco męczy też ciągłe przeskakiwanie w czasie z jednego wydarzenia do drugiego, a ma to miejsce nawet w ramach jednego wątku. Może wynika to z ogromnej wiedzy autorki, której nie sposób jej odmówić.
Do wad można też zaliczyć że w niektórych fragmentach książki nieco za dużo jest spekulacji oraz zasłyszanych z niepewnych źródeł informacji - ale z drugiej strony nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę jak tajemniczą w gruncie rzeczy osobą jest Putin i jak skrzętnie tych tajemnic broni.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazkiwegorza #reportazbookmeter
thedestroyerofeels - 2753 + 1 = 2754

Tytuł: Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji...

źródło: comment_1671185425xLmzA6950bvhyrrNK4uPjn.jpg

Pobierz
  • 5
@Ortheon: to prawda, więcej tam jest o Rosji niż o samym Putinie.
@kwahu666_ponownie: ja wiem, że PiS ma sporo za uszami, ale porównanie ich do zamordystycznej, totalitarnej, politycznej antyutopii jaką stała się Rosja to gruba przesada i ta książka mi to właśnie uświadomiła. W Polsce można wyjść i demonstrować, można w mediach mówić niemal co się chce o władzy, tam jest za to od razu but na ryj, tortury, obóz