Wpis z mikrobloga

Osoba odpowiedzialna za zwężkę i mijanki na Strzegomskiej powinna wisieć tak samo jak wiele innych osób odpowiedzialnych z ramienia ZDiUM za rozwiązania zastosowane w tym mieście.

Na zdjęciu poniżej sytuacja z wczoraj. Przeleciał jeden cykl świateł, bo nie mogę od razu dostać się na pas do skrętu w lewo, tylko najpierw muszę z lewego zjechać na prawy, bo szykana/mijanka, aby później znów móc przedostać się na lewy i skręcić w kierunku Legnickiej. #!$%@?, że korek mniej więcej do Jaworskiej i DSW. Ważne, że nie działa.
#wroclaw
Pobierz czarny_matt94 - Osoba odpowiedzialna za zwężkę i mijanki na Strzegomskiej powinna wis...
źródło: comment_1671180581gs3UoUMjDiiA9HPBouDQVs.jpg
  • 43
@SerTrapistow: polecam Ci komentarz tego wykopka @Lambo994 :

Bawią mnie komentarze wykopków, którzy twierdzą, że pieszy nie powinien mieć pierwszeństwa, bo w konfrontacji z samochodem nie ma żadnych szans, więc jego obowiązkiem jest uważać i przepuszczać samochód. Idąc tym tokiem myślenia to rozumiem, że jako kierowca osobówki poruszając się drogą główną mam hamować za każdym razem na widok ciężarówki, która znajduje się na drodze podporządkowanej? Bo przecież jeśli wielki zestaw mi
@marcin_k: no fajnie zrobiony artykuł pod tezę. A teraz wytłumacz mi dlaczego pomiędzy 2017 a a 2018 był taki spadek? Oraz między 2018 i 2019? Czyżby ilość wypadków spadła jeszcze przed wprowadzeniem tego przepisu? A teraz zgadnij dlaczego? Ciekawe czy sam dasz radę czy trzeba ci pomóc, bo jak w artykule nie napisali to sam żadnych wniosków nie będziesz potrafił wyciągnąć?
@SerTrapistow a jak już jestem w połowie przejścia, bo widząc auto dopiero wjeżdżające ze skrzyżowania zakłada się, że normalny człowiek nie rozpędza się przed przejściem dla pieszych zwłaszcza widząc tych pieszych z daleka, to co mam zrobić? Teleportować się?

Rozumiem, że twoim zdaniem pieszy nie może wejść na przejście, jeśli w okolicy może być jakiekolwiek auto, bo kierowcy może się zachciec #!$%@?ć i wtedy jeśli kogoś potrąci to wina pieszego, bo po