Wpis z mikrobloga

Osoba odpowiedzialna za zwężkę i mijanki na Strzegomskiej powinna wisieć tak samo jak wiele innych osób odpowiedzialnych z ramienia ZDiUM za rozwiązania zastosowane w tym mieście.

Na zdjęciu poniżej sytuacja z wczoraj. Przeleciał jeden cykl świateł, bo nie mogę od razu dostać się na pas do skrętu w lewo, tylko najpierw muszę z lewego zjechać na prawy, bo szykana/mijanka, aby później znów móc przedostać się na lewy i skręcić w kierunku Legnickiej. #!$%@?, że korek mniej więcej do Jaworskiej i DSW. Ważne, że nie działa.
#wroclaw
Pobierz czarny_matt94 - Osoba odpowiedzialna za zwężkę i mijanki na Strzegomskiej powinna wis...
źródło: comment_1671180581gs3UoUMjDiiA9HPBouDQVs.jpg
  • 43
Tam było tyle wypadków na tym przejściu, więc chyba dlatego to zwężenie. Więc raczej podziękuj kolegom kierowcom, że wyprzedzali na pasach.


@marcin_k:

Dokładnie. Takie zmiany nie biorą się znikąd niestety. Wszystkie progi zwalniające, likwidacje zielonych strzałek, zwężki i co tam jeszcze zawdzięczamy debilom od "szybko, ale bezpiecznie", którzy nie rozumieją, że miasto to nie autostrada i niestety trzeba jechać wolniej i ze wzmożoną uwagą.
@TompsonzPolski:

Kilka ladnych lat tamtędy jeździłem w kierunku ND i nigdy żadnego wypadku ani nie widziałem ani nie słyszałem

Jesteś jednoosobową próbką danych to chyba trochę mało.
Pierwszy z brzegu artykuł z googla:
https://wroclaw.naszemiasto.pl/wroclaw-wypadek-na-ul-strzegomskiej-pieszy-zostal-potracony/ar/c16-4945234
Pobierz marcin_k - @TompsonzPolski: 
 Kilka ladnych lat tamtędy jeździłem w kierunku ND i nig...
źródło: comment_1671189290M3RTGSx7zpcu6iJFwuVYgL.jpg
Tam było tyle wypadków na tym przejściu, więc chyba dlatego to zwężenie. Więc raczej podziękuj kolegom kierowcom, że wyprzedzali na pasach.


@marcin_k: to nie można było dać progów?
Tam było tyle wypadków na tym przejściu


@marcin_k: dajcie więcej praw pieszym to na pewno spadnie ilość wypadków. Jakby piesi mieli więcej niż jedną szarą komórkę to nie #!$%@? by się pod jadące auto.

Owszem kierowcy popełniają błędy ale do rozjechania pieszczego potrzeba błędu zarówno kierowcy jak i pieszgo z czego pieszy ma o wiele łatwiejsze zadanie bo ma tylko nie wejść pod auto.