Wpis z mikrobloga

@Niegrzeczny_gentleman: chyba najlepiej demon souls bo jest najlatwiejsze i dodatkowo remake wyglada swietnie. probowalem dark souls 1 i szybko sie odbiłem. grafika mnie odstraszyla. polecam tez sprawdzic sobie bloodborne ze swietnym klimatem a na koniec genialne elden ring ktore pochlonie cie na wiele godzin.
Czy jest jakiś lepszy sposób żeby się wkręcić?


@Niegrzeczny_gentleman: doradzil bym DS1 z jakims wsparciem poradnika z internetu, albo DS3 ktory bedzie bardziej "prostolinijny" i nowoczesniejszy

1 ma super mapy, klimat itp ale pewne stare mechaniki i ich niejasny przekaz sprawia ze troche trzeba bedzie sobie dopytac w internecie. Mam wrazenie ze DS3 jest juz lepiej rozwiniety pod tymi wzgledami ale moze tez po prostu doswiadczenie z poprzednich ds pomoglo.

Demon
strzelam że coś takiego będzie najlepsze prawda?


@Niegrzeczny_gentleman: jak za trylogię to spoko cena, nawet jakbyś chciał polować na promki i kupować osobno, to łącznie byś zapłacił tyle samo, albo nawet i nieco więcej... będziesz mieć pewnie mnóstwo pytań co do mechanik gry to pisz na tagu i Mirki na pewno pomogą
@Niegrzeczny_gentleman: ja zaczynałem od bloodborna, przeszedłem wszystkie i aktualnie ogrywam elden ringa

Demons souls remake - gra bardzo ładna graficznie, przyjemnie się gra, ale nie jest to dobry souls na start, bo ma głupie mechaniki, szczególnie world tendency i character tendency, przez co musisz się zawsze zabijać w nexusie żeby wrócić do formy ludzkiej do formy duszy. Trochę to skomplikowane, dlatego lepiej zagrać w to już po kilku soulsach

Dark souls
https://allegro.pl/oferta/dark-souls-trilogy-3-gry-trylogia-ps4-ps5-pl-12118801638 - strzelam że coś takiego będzie najlepsze prawda?


@Niegrzeczny_gentleman: trzy części DS da sie wyłapać na PS Store za ok 100, ale jak nie chcesz czekać na przeceny to ta trylogia będzie OK, moim zdaniem zacznij od DS3 bo jest najładniejsza graficznie, najszybsza i ogólnie najlepsza, w DSach nie ma znaczenia kolejność przechodzenia bo części nie są ze sobą jakoś połączone NPCami (z małym wyjątkiem, który pojawia się również w
w DSach nie ma znaczenia kolejność przechodzenia bo części nie są ze sobą jakoś połączone NPCami


@hetero_sapiens: tutaj bym tak nie szalal, o ile DS2 fabularnie moglo by nie istniec, tak znajomosc fabuly z DS1, a przynajmniej prologu, historii wielkich dusz i ich pierwszych właścicieli duzo daje zwlaszcza w kontekscie koncowki DS3 i ringed city. Natomiast jak ktos chce grac w DS3 to jest to do nadrobienia na yt bez problemu.
trzy części DS da sie wyłapać na PS Store za ok 100


@hetero_sapiens: oj nie byczq, o ile DS2 nieraz bywa za 20-30zł, a DS3 za 40-60zł, tak DS1 nigdy nie spada poniżej stówki ( ͡° ͜ʖ ͡°) gry od from soft trzymają cenę latami