Wpis z mikrobloga

Mireczki jeszcze jedna rzecz zeby zdążyć przed świetami z tymi paczkami jak na jednej mam zwrot po pomyliłem dane, i dzisiaj jest napisane
Wysłanie przesyłki 2022-12-16 05:42 DER XYZ gł.miasto
Nadejście przesyłki dzisiaj 6 rano mój lokalny urząd ale nie dzielnicy gdzie mieszkam

to dzisiaj:
-kurier przywiezie mi DZISIAJ np. do 15tej pod drzwi tę paczkę? ewentualnie z jakas dopłatą
- czy kurier przywiezie awizo i dopiero jutro mam iść na pocztę dzielnicy ale nieczynna w sobotę i kwas?
- czy nic nie zrobią i dostane komunikat na sms czy system gdzie odebrać w poniedziałek?

system nie działa aktualnie a nie wiem jak rozplanować dzień czy kogoś w chałupie nie zostawić? jak wiecie jak oni robią dajcie znać,karton pocztex to jest.

dawno tego nie robiłem to pytam jak teraz jest.. trzeba coś dopłacić za zwrot do nadawcy?

#kurier #polska #inpost #aliexpress #pocztex
#pocztapolska
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nutka-instrumentalnews:
- Paczki doręczanie są centralnie z WER, DER lub UP nr 1 (albo 2) w danym mieście (w zależności od wielkości miasta).
- Jest szansa, że kurier będzie dzisiaj, ale zwroty mają niski priorytet (pierwszeństwo mają paczki idące do adresata).
- Kurierom płacą od doręczonej paczki, a nie za awizo (kurier zostawia awizo na swój koszt).
- Za zwrot będziesz musiał zapłacić jak za daną przesyłkę, ale jak np.
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews:
To ryzyko sprzedaży przez neta. Klient ma ustawowo 14 dni na zwrot (chyba że to sprzedaż prywatna, wtedy zwrotów nie ma).
Ewentualnie umowa z przewoźnikiem na darmowe zwroty w razie niedoręczenia.
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews:
Ogólnie jak sprzedajesz jako firma, to kupujący ma 14 dni na odstąpienie od umowy i potem 14 dni na zwrot. Formalnie towar stanowi własność kupującego i to, że jej nie odebrał, nie ma większego znaczenia (oczywiście możesz traktować nieodebrania jak odstąpienie od umowy, ale to twoja dobra wola).
Natomiast ja była to sprzedaż prywatna, to obowiązuje zasada "widziały gały co kupołały". Tu nie ma zwrotów, o ile wcześniej się
  • Odpowiedz