Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
chciałbym się nauczyć francuskiego żeby wyjechać do pracy. jaki sposób polecacie? nie stać mnie na kursy a chcialbym się tam dogadać

@Roquefort ty chyba się uczysz? pomożesz?

#jezyki

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639b92768161f849f0377738
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania:
Musisz mieć silną motywacje to jest podstawa, ja jakiś czas temu przeczytałem ,,Nędzników'' a potem ,,Człowieka śmiechu'' i tak mi się spodobało, że postanowiłem sobie, że następną powieść Hugo przeczytam po francusku. Oprócz tego ja sobie ustaliłem, że po mniej więcej roku nauki jadę do Paryża na te parę dni.

A zatem po pierwsze primo motywacja, jeśli jej nie masz to zacznij np z duolingo, żeby codziennie te minimum 5
@analboss: w zasadzie mogę się podpisać pod prawie wszystkim co napisałeś
jedyne do czego mam zastrzeżenie to fiszki - osobiście przerabiałem już różne warianty i moim zdaniem na początkującym poziomie najlepiej jest wziąć jakąś gotową talię (koniecznie z przykładami!), a swoje zacząć tworzyć dopiero jak się zacznie samemu konsumować treści w danym języku
powód jest dosyć prosty - robiąc samemu, często łapałem się na tym, że dodawałem jakieś slowa, które mi
Oczywiście, w necie jest masa talii, albo stron typu 1k most common words in french,
Ogólnie chodzi mi o to, że najlepiej mimo wszystko je samemu przerobić w ten sposób aby je zwyczajnie na papierze napisać i wymyślać swoje zdania, mogą być nawet z błędami gramatycznymi, jeśli to ma pomóc, coś w rodzaju:
,,Je adorer mon mama'', takie coś też będzie dobre, byle by coś tam zapamiętać i dać od siebie.
Chociaż