Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki poratujcie proszę.
Mojemu młodemu (6 lvl) zrobiło się coś na policzku z tylu w buzi. Tak jakby dziura, strasznie go to boli, piszczy z bólu, nic nie je. Myślałem że to afta wiec lekami bez recepty próbowałem mu to jakoś wyleczyć (dentosept mini, anaftin, dentosept tabletki do ssania) żaden z nich nie przynosił mu ulgi w bólu, wiec dawałem u ibuprofen który coś tam pomagał trwało to 7 dni i nic nie pomogło. Byliśmy u lekarza który stwierdził „tak to afta” dostał Nystatyna do pędzelkowania i syrop Flumycon. Właśnie minęła 3 doba od podania leków a poprawy brak, młody mówi ze jest gorzej jeszcze, nic znieczulającego nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#medycyna #zdrowie #lekarz #stomatologia
nawrat - Mirki, Mirabelki poratujcie proszę.
Mojemu młodemu (6 lvl) zrobiło się coś n...

źródło: comment_1671142511565UrwEj8MylSUdphyMyap.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Raptrax: No dobra, to inaczej - chirurg stomatologiczny: chirurgia stomatologiczna jest dziedziną zajmującą się leczeniem patologii prawie wyłącznie w zakresie jamy ustnej. Większość pacjentów ma z nią styczność w przypadku wykonywania ekstrakcji zębów, usuwania zatrzymanych ósemek, czy też dłutowania trudno położonych lub znacznie zniszczonych zębów. Nie dotyczy ona jednak jedynie ekstrakcji. Po pierwsze zajmuje się leczeniem różnych stanów powiązanych z zębami – nacinaniem ropni, wycinaniem dziąsła (np. przy utrudnionym wyrzynaniu
  • Odpowiedz
  • 1
@Volter: Nie ma żadnych innych objawów. Przed tym był na antybiotyku bo kaszel gorączka katar itd tak jak większość dzieci w tej chwili.
@Akatrosh: schol tez był stosowany

Spróbuje jutro jakiegoś lekarza ogarnąć, ale pewnie nie będzie to takie łatwe z dnia na dzień, a teraz jeszcze weekend się zbliża ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@nawrat: pomoc internetowa tutaj słabo się zda, przy diagnostyce takich zmian trzeba zebrać porządny wywiad i dokładnie zbadać w ustach, zeby wiedzieć gdzie szukać przyczyny problemu.
Poszukaj pomocy stomatologa, najlepiej ogarniętego periodontologa. Może to być przewlekły uraz w formie przygryzania śluzówki zębami, może to być zakażenie wirusem opryszczki, afta, choroba układowa, reakcja polekowa itd… przyczyn multum.
Samo zdjęcie mało diagnostyczne, wyglada trochę jak nadżerka. Spróbujcie elgydium cicalium póki co, trochę
  • Odpowiedz
@nawrat: Kilka lat temu miałem bardzo podobne coś - ni to była afta, ni to angina, kij wie co to było, różne środki próbowałem, antybiotyk nic nie dał i tak: do łagodzenia - płukanka pół łyżeczki soli, ~10 kropli ekstraktu z propolisu i łyżeczka octu na szklankę letniej wody (uwaga, fatalnie się ten propolis domywa).
W smaku absolutnie obrzydliwe, ale działa jak złoto.
Z leczenia to chwyciła koniec końców stara
  • Odpowiedz
@Nakrecany_samotny_spacer: i przez tydzien leczyc samemu, zamiast drugiego dnia leciec do lekarza i zaczac ogarniac temat.

mieszkalem kiedys w bloku, masa starszych ludzi, od razu po wprowadzeniu gdy siedzielismy na tarasie (byl wspolny dla wszystkich) przyszedl Pan sie przywitac i poznac, pogadalismy, starszy gosc ~60lat, lekarz, 2 miesiace pozniej zmarl, jego zona mowila, ze strasznie bolala go glowa, ale nie chcial na pogotowie dzwonic, bo sa wazniejsze rzeczy niz jego
  • Odpowiedz