Wpis z mikrobloga

Na tej mapce widać, że orkowie zbierają główne siły na Białorusi w obwodzie brzeskim. Oznacza to, że ewentualny atak z północy będzie najprawdopodobniej wymierzony w szlak komunikacyjny między Polską a Ukrainą, a nie w Kijów jak poprzednim razem.

Oznaczałoby to też że z polskiej granicy będzie można zobaczyć wojnę na własne oczy, ale osobiście odradzałbym tego, bo przy zintensyfikowanych działaniach wojennych nietrudno oberwać rykoszetem w pobliżu.

#ukraina
waro - Na tej mapce widać, że orkowie zbierają główne siły na Białorusi w obwodzie br...

źródło: comment_1671102425ad3lDdP4feuADwIqfqgSA5.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@waro: w takiej sytuacji polska wchodzi do wojny wprowadzając wojska na zachodnie tereny Ukrainy. Nie możemy sobie pozwolić na odcięcie Ukrainy.
  • Odpowiedz
@Rezurekted: Jeśli rosja odetnie Ukraine od pomocy z zachodu to będzie to koniec istnienia Ukrainy. Następni w kolejce będziemy my, więc lepiej reagować wcześniej, ugryźć póki rosja jest słaba.
  • Odpowiedz
Jeśli rosja odetnie Ukraine od pomocy z zachodu to będzie to koniec istnienia Ukrainy


@spinor: Tak, ale szansa, że to zrobią jest mała. Nawet jak wejdą to Ukraińcy są na to przygotowani. To co w tym momencie robimy to najlepsza możliwa sytuacja. My dajemy pieniądze, sprzęt, a Ukraińcy krew. My za to nie musimy swojej przelewać i tego się trzymajmy.
  • Odpowiedz
@waro: Ja rozumiem, że raczej wojska w Białorusi koncentrują się w celu wkroczenia na teren Ukrainy, ale jest to jednocześnie na tyle blisko polskiej granicy, że moim zdaniem również powinniśmy skoncentrować swoją obronęwzdłuż granicy polsko-białoruskiej (a przynajmniej wyraźnie pokazać, że nie jesteśmy obojętni na obecność wojska rosyjskiego i białoruskiego blisko Polski i działamy adekwatnie do potencjalnego zagrożenia), a na wysokości Grodna jakieś wojska szturmowe mogłyby się prężyć (tutaj to już
  • Odpowiedz
@bdg-bro: czesc wlasnie dzwonilem do jw w lublincu. Przekazalem im twoj pomysl. Oficer dyzurny powiedzial ze to super inicjatywa i nie spodzoewal sie ze takie pomysly moze miec ktos kto siedzi na wykopie. W przreciagu 30 minut bedzie u ciebienktos z skw wraz z gdsz. Bedziesz osobiscie dowodzil odciniek frontu atak na grodno. Kryptonin operacji pokyw
  • Odpowiedz
dojdą aż do Mińska


@oydamoydam: przeoczyłeś na tej mapce drobny detal, rzekę Dniepr. Ukraińcy mogą dość do Homla zostawiają sobie piękne, odsłonięte plecy w stronę Biełgorogu. Brzmi dość samobójczo
  • Odpowiedz
Bedziesz osobiscie dowodzil odciniek frontu atak na grodno


@owsikalfred: nie mogę, bo w tym czasie chciałbym rozwijać swoje jdg, aby z 15k skoczyć na 50k i później jak się już ustawię, to chciałbym konsultować swoje prywatne sprawy na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak wysokie jest prawdopodobieństwo że Białoruś dołączy do wojny ? Bo wywiad USA chyba ostatnio nic nie wspominał o takiej możliwości.
  • Odpowiedz
przeoczyłeś na tej mapce drobny detal, rzekę Dniepr. Ukraińcy mogą dość do Homla zostawiają sobie piękne, odsłonięte plecy w stronę Biełgorogu. Brzmi dość samobójczo


@pilot1123:

1. Zobacz na mapę. Biełgorod jest przy Charkowie (zaznaczyłem czerwoną kropka na mapie).

2. Ukraińcy przemieszczą po prostu swoje siły tylko z okolic Czernichowa broniące Kijowa od strony Białorusi i przesuną je na Białoruś. Nie zmieni to ich sytuacji strtegicznej, bo po prostu tylko wyprostują linię
oydamoydam - > przeoczyłeś na tej mapce drobny detal, rzekę Dniepr. Ukraińcy mogą doś...

źródło: comment_1671105081Hcfde5osn3ZIbF1JcNRQej.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Biełgorod jest przy Charkowie


@oydamoydam: tak, walnąłem się, miał być Briańsk.

Dniepr w okolicach Żłobina na drodze Homel - Mińsk to nie Dniepr w okolicach Kijowa, jest jak Wisła w Krakowie. Zobacz:


@oydamoydam: to wciąż jest duża rzeka, w czasie tej wojny największe desanty przez rzekę pod ogniem to był chyba Doniec w Izjum, który raczej przypomina Wilgę w Krakowie
EDIT: no z tą Wilgą to przesadziłem, ale to wciąż
  • Odpowiedz