Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o wymuszaniu UE na Apple podporządkowania się? O ile nie jestem przeciwny większości działań podejmowanych przez UE, o tyle wymuszenie na poza państwowym producencie telefonów (Apple) pozwolenia na instalacje przez użytkownika wszystkiego wszędzie jest conajmniej dziwne. Apple nie ma monopolu, wiec jak komuś przeszkadza to co unia chce zakazać, to przecież może zmienić telefon. Nie znam treści jaka miałaby byc w tej dyrektywie, ale bezpośrednio uderza ona w producentów sprzętu. Być może o czymś nie wiem #apple #ios #uniaeuropejska #prawo #europa
  • 6
@Ocinek: Ciekawe jak się odbije na appkach, ale wątpię żeby ktokolwiek wycofał się z appstore na rzecz jakiegoś alternatywnego sklepu. Mam tylko nadzieję, że to nie będzie przy okazji furtka dla operatorów do preinstalowania swojego bloatware'u, ale nie wczytywałem się dokładnie. Jak ktoś ma dokładny i rzeczowy artykuł to przygarnę
@Ocinek: I wierzysz w to, że drugi największy rynek (po USA) zbytu jakim jest UE zostanie porzucony przez Appla tak o? Oczywiście, że Apple musi się dostosować i tyle. Tak samo jak Volkswagen nagle nie porzuci europejskiego rynku i nie przerzuci się wyłącznie na Chiny i USA tylko dlatego, że w Brukseli przyklepali nowe normy spalin. Po prostu robią inne wersje silnikowe dostosowane pod europejskie wymogi.
@dsomgi00: Apple już i tak oferuje obiektywnie patrząc inne telefony w Ameryce niż w Europie, zaraz iPhone europejski będzie przypominał amerykańskiego tylko z nazwy. Nie widzę w moim poście takiego wątku w którym pisałem o porzuceniu europejskiego rynku wiec co to za pytanie w co ja wierze?