Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu stworzyłem aplikację na Androida do synchronizacji pomiarów z wag Xiaomi (Mi Scale i Mi Body Composition Scale) do chmury Garmina.

Dlaczego? Bo wkurzało mnie to, że muszę mieć kilka aplikacji by zrobić taką prostą czynność jak wysłanie swojej wagi do chmury Garmina. Oficjalnie by to zrobić trzeba posiadać wagę od Garmina ale nie trzeba wydawać od razu pieniędzy na nową wagę z tą z Xiaomi też się da.
Uwczas dostępne flow synchronizacji aplikacji wyglądało tak: Zepp Life (Mi fit) > Google fit > MyFitnessPal > Garmin. I Wszedzie trzeba było klikać ręcznie synchronizacje.

Z poziomu mojej aplikacji zrobisz to wszystko w 2 klikach. Odpalasz aplikację, stajesz na wadzę, aplikacja wykrywa pomiar, wysyłasz pomiar do Garmina.

Aplikacja dostępna jest na githubie. Można ściągnąć instalatory .apk lub .abb. Nic na niej nie zarabiam, powstała jako poboczny projekt na własny użytek. Po godzinach z pomoca społeczności ją ulepszałem i właśnie jest gotowa nowa wersja.

W wersji 2 z najważniejszych zmian dla osób chcacych z niej skorzystać: nie potrzebne jest już zewnętrzne API do łączenia się Garmin Connect, dane lecą prosto z telefonu. Api z wersji 1 zostanie niedługo wyłączone. Oraz pojawił się tryb ciemny wraz ze zmianami UI.

Jakby ktoś potrzebował takiej funkcjonalności to zapraszam:

https://github.com/lswiderski/mi-scale-exporter

PS. W pewnych przypadkach (2 osoby które mi to zgłosiły) aplikacja pobiera błędne dane z wagi, Póki co nie wiem u tych osób może być źle u wielu innych wszystko działa poprawnie.

poprzedni wpis o aplikacji: https://www.wykop.pl/wpis/63931011/tltr-stworzylem-mala-apke-na-androida-do-przesylan/

#chwalesie #mifit #garmin #programowanie #xiaomi #miscale #zepplife
neufrin - Jakiś czas temu stworzyłem aplikację na Androida do synchronizacji pomiarów...

źródło: comment_1671046527BGORsgC161LxISRBUfAVzA.jpg

Pobierz
  • 16
@neufrin: Wielkie dzięki! W zeszłym tygodniu ją pobrałem dla siebie i żony. No i właśnie o ile zawsze działa jak się staje na wadze i wtedy kliknie, o tyle bywają problemy jak próbuję się łączyć jak już z niej zejdę.
@ShortyLookMean: Dzięki za feedback. W teorii waga przez 15 min po mierzeniu rozsyła po bluetooth. Widzę, tu ten sam przypadek, wygląda jakby przychodziły śmieci ale nie wiem co jest tym spowodowane, bo ja tylko odbieram to co waga wyśle (to jest ten ciąg bajtów). W opcji wagi w Zepp life masz włączone łączenie zduplikowanych rekordów?

To się dzieje tylko jak zejdziesz po mierzeniu z wagi? Jak stoisz na niej to aplikacja
@neufrin:

W opcji wagi w Zepp life masz włączone łączenie zduplikowanych rekordów?

Nie. Waga nigdy nie widziała Zepp.

To się dzieje tylko jak zejdziesz po mierzeniu z wagi? Jak stoisz na niej to aplikacja dobrze łapie wartości?

Tak. Jeżeli kliknę na komórce "Scan" przed zejściem to jest OK. W innych przypadkach raz działa, a raz nie.

Jak chcesz coś na ten moment to inny mirek ma wersję działającą na Malince /