Wpis z mikrobloga

Antynatalizm to egoizm najwyższego rzędu. Antynatalista nie chce oddać społeczeństwu tego co sam dostał. Gdyby nie społeczeństwo, cywilizacja, ciągłość gatunku dalej byłby małpą. Tylko cywilizacja jest gwarantem tego że możemy w ogóle pomyśleć o sensie rozmnażania, życia. Cała filozofia, nauka, sztuka i kultura jest owocem ludzi, którzy się urodzili. Nie można być egoistą wobec kogoś kto się nie urodził i nigdy nie urodzi. Za to można być egoistą w stosunku do przyszłych pokoleń, produkując następna chora ideologię promującą depopulację w momencie gdy jesteśmy o krok od kolonizacji innych światów i rozwiązania wszelkich problemów związanych z biologicznym cierpieniem.

Nie pozdrawiam.

#antynatalizm
  • 20
  • Odpowiedz
w momencie gdy jesteśmy o krok od kolonizacji innych światów i rozwiązania wszelkich problemów związanych z biologicznym cierpieniem.


@ZasilaczKomputerowy: Niezła bzdura. Jesteśmy o krok od załamania się cywilizacji technicznej przez antropogeniczne zniszczenie środowiska i drastycznego obniżenia poziomu życia wszystkich ludzi. Właśnie z powodu przeludnienia. Dzięki wszystkim, którzy się nie rozmnażą ty i twoje dzieci będziecie mieć więcej zasobów do dyspozycji, żeby jakoś przetrwać. Jeśli jesteś przeciwnikiem antynatalizmu to i tak opłacałoby
  • Odpowiedz
@P35YM1574: W tej części świata w jakiej żyję, problemem staje się zbyt mała liczba urodzeń co grozi załamaniem systemu emerytalnego (a to i tak wierzchołek góry lodowej problemów). Pewna grupa ludzi głosi, że panaceum będzie wpuszczenie emigrantów ekonomicznych - do pewnego stopnia się zgadzam. Czym grozi wpuszczenie ogromnej liczby niewykształconych ludzi z odrębnego kręgu kulturowego to już empirycznie sprawdzono.

Jesteśmy o krok od załamania się cywilizacji technicznej przez antropogeniczne zniszczenie środowiska
  • Odpowiedz
@Mac02:

czemu korzystasz z jej dobrodziejstw? Wyprowadź się do lasu i nie korzystaj z tego co wymyślili inni ludzie


Bo mogę i lubię. Ludzkość zrobiła dużo fajnych rzeczy, ale złych też, dlatego mi się nie podoba

@ZasilaczKomputerowy:

ty zalogujesz na koniec, za pieprzenie takich bzdur


Ludzki gatunek jest najbardziej zły, #!$%@?ły i samolubny ze wszystkich. Żaden nie powoduje tyle zła, więc moja ocena jest uzasadniona
  • Odpowiedz
Gdyby nie społeczeństwo, cywilizacja, ciągłość gatunku dalej byłby małpą.


@ZasilaczKomputerowy: Nie, po prostu by nie istniał jakby się inni nie rozmnażali xD

Taa, rozwiązanie problemów z cierpieniem polegające na tym, że coraz więcej osób choruje na depresję, czy pozwala się rozmnażać osobom, które przekazują dalej swoje choroby genetyczne xD Fajne jest też to, że pogłębia się ekonomiczne rozwarstwienie społeczne, bo coraz mniej rodzin może sobie pozwolić na to, żeby mieć masę
  • Odpowiedz
@not_me: Obecny stan cywilizacji jest lepszy niż 100 i 1000 lat temu. Rozwiązaliśmy szereg problemów dzięki, którym możemy sobie siedzieć wygodnie w ciepłym domu, z pełną lodówką i pisać posty o bzdurach. Oczywiście przed nami szereg kolejnych problemów do rozwiązania. Głód został już niemal wyeliminowany. Choroby na które się kiedyś umierało leczy się z powodzeniem. Wiadomo, że do Afryki czy głębokiej Azji wszystko dociera z opóźnieniem, ale w końcu dotrze. Tak
  • Odpowiedz
  • 0
@SuperTimor435 ale cywilizacja jest zła skoro zasługuję na koniec. To chyba korzystanie z jej dobrodziejstw to hipokryzja? Zresztą nic nowego ze antynatalista okazuje sie hipokrytą.
  • Odpowiedz
@Mac02

ale cywilizacja jest zła skoro zasługuję na koniec. To chyba korzystanie z jej dobrodziejstw to hipokryzja?


Nie rozumiesz.
Cywilizacja jest o tyle "dobra", że zmniejsza ilość gatunków oraz ilość osobników ogólnie żyjących. Najlepiej gdyby w wyniku działania "cywilizacji" doszło do "nieprzetrwania" żadnego gatunku. Natomiast tak naprawdę jest to tylko abstrakcyjne pojęcie i należałoby uściślić, że to po prostu określone działania jednostek. Dla antynatalistów to żadna hipokryzja udać się za swoje pieniądze
  • Odpowiedz
Cała filozofia, nauka, sztuka i kultura jest owocem ludzi, którzy się urodzili.


@ZasilaczKomputerowy: A to wszystko oparte na rozlewie krwii i cierpieniu niezliczonych istnień.

Za to można być egoistą w stosunku do przyszłych pokoleń.


Widać to bardzo dobrze ostatnio.

o chyba korzystanie z jej dobrodziejstw to hipokryzja? Zresztą nic nowego ze antynatalista okazuje sie hipokrytą.


@Mac02: Antynatalista jest członkiem gatunku ludzkiego, czyli z założenia jest hipokrytą, tak jak i nataliści.
  • Odpowiedz
@Mac02: To nie jest hipokryzja. Powiedziałem wcześniej:

Ludzkość zrobiła dużo fajnych rzeczy, ale złych też, dlatego mi się nie podoba


Korzystam z tych które chwalę, a w złych nie biorelę udziału, więc hipokryzja nie występuje
  • Odpowiedz
  • 0
@SuperTimor435

Cywlilizacja ludzka zasługuje na koniec, a nie na rozwój


Przeczytaj jeszcze raz to co piszesz i potem weź słownik i sprawdź co oznacza słowo hipokryzja
  • Odpowiedz
@Mac02: No właśnie sprawdziłem i zdania nie zmienię. To że żyję na tym świecie nie oznacza że nie mogę go krytykować. Ale nieważne, to czy ja jestem hipokrytą czy nie nie zmienia tego, że moja ocena jest prawdziwa
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy:

Obecny stan cywilizacji jest lepszy niż 100 i 1000 lat temu. Rozwiązaliśmy szereg problemów dzięki, którym możemy sobie siedzieć wygodnie w ciepłym domu, z pełną lodówką i pisać posty o bzdurach


Zwierzęta żyjace w złych warunkach w hodowlach, po to żebyś miał tą pełną lodówkę nie podzielaja twojego zdania
  • Odpowiedz