Wpis z mikrobloga

Mam Audi A6 C6 2.0b TFSI z '09r.
Byłem dziś wymienić opony na zimowe i chłop powiedział mi że R16 to za małe są na ten samochód i mogą mi założyć, ale lepiej kupić R17. Wchodzę #!$%@? na Oponeo a tam... sugerowana felga R16.
Zgłupiałem już... Chcieli mnie wydymać czy to porostu głąby były ? Muszę kupić większe felgi czy te R16 będą ok ? Aktualnie siedzą na nich opony 205/55/R16.

#audi #samochody #motoryzacja #auto
Syncu - Mam Audi A6 C6 2.0b TFSI z '09r. 
Byłem dziś wymienić opony na zimowe i chło...

źródło: comment_16710280831Bw3l1YZgPrkSy2BZXSf5M.jpg

Pobierz
  • 21
@Syncu: Instrukcja obsługi/serwisowa pojazdu jest twoim przyjacielem. Tęgie głowy siedziały i dobierały odpowiednie rozmiary opon do pojazdu, tak by zachowywał się on przewidywalnie, oraz prędkościomierz działał poprawnie.
@Syncu: może w zależności od silnika były różne rozmiary tarcz, a ty masz dość mocną benzynę i może rzeczywiście 15" nie wchodzą ¯\_(ツ)_/¯ najlepiej sprawdzić w papierach
@Syncu: Z grupą VW jest ten problem, że jeden model może mieć np. 2 rozmiary tarcz. Ja w leonie przy moim silniku mogłem mieć tarcze z przodu 288mm lub 312mm. Mam 312 i zimowe felgi 16" są na styk. Między felgą a zaciskiem jest może z 4mm przestrzeni.

Natomiast widzę, że dla A6 są rozmiary przednich tarcz - 313mm, 320,347, 360. Jeśli masz 1 opcję to 16'' koła wejdą, ale jeśli
@Syncu: masz na naklejce napisane, że jak chcesz 16-tki zimówki to powinny mieć wymiar 205/60R16 XL albo 225/55R16

te opony z dopiskiem M+S to są zimowki

jeżeli masz 205/55/R16 no to profil opony jest za mały, pewnie opona też bez XL (extra load), nie jest to opona do tego samochodu

wszystko przecież rozpisane
@SpalaczBenzyny: Jak pisałem komentarz, to nie widziałem naklejki. U mnie na 100% nie weszłyby 16" na tarcze 320, ale może tu inna konstrukcja zacisku.

Poza tym, ta naklejka nie jest czasem uniwersalna dla wszystkich wersji? I nie dotyczy tylko ciśnień dla danego rozmiaru kół? Bo jak inaczej wytłumaczyć tyle rozmiarów kół/ogumienia?
@zeta_: w sumie może i u niego też nie wejdzie, do A4 wchodzi :) może za bardzo się rozpędziłem

nie, nie, ta naklejka dedykowana do jego konkretnego samochodu, jak ma sedana to będzie inna, jak kombi to inna, jak lekkie 2.0 tfsi to inna niż ciężkie 3.0 tdi, itd.. bo każda wersja ma już inne ciśnienia i też zmieniają się opony,
@zeta_: na tej naklejce nie ma rozpisanych felg 19-tek a oczywiscie do tego A6 C6 można fabrycznie było kupić, tj. dla większego silnika bo dla 2.0 TFSI nie było takich kół w konfiguratorze wiec nie ma też ich na jego naklejce,

ale dla 3.0 TDI już będą, a pewnie nie będzie już 16-tek bo pewnie minimum na jakich sprzedawali to 17-tki