Wpis z mikrobloga

skąd masz takie info ze stracila połowę armii?


@inflacja_biedaku: Ani ze strony Ukraińskiej, ani ze strony NATO. Na tej stronie masz tylko i wyłącznie udokumentowane straty. Każdy zniszczony sprzęt opisany jest lokalizacją i zdjęciem lub filmem. Polecam wszystkim:

https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html

Ale nie musisz wierzyć, przecież to wszystko może być spisek i fejki zrobione w photoshopie. Nie ma to znaczenia, wystarczy że zginęło kilku kacapów, to już sukces i kilku mniej do zabicia
w 99' na ulicy skandowali "Ikonowicz! Karierowicz!" kiedy ten szedł w pochodzie z czerwoną hołotą. Nie róbmy z komuchów bohaterów, bo raz dobrze zagłosowali


@missioncritical: chyba nie ogarnąłeś o czym jest ten post ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i po czym wnosisz ze to jest polowa armii?


@inflacja_biedaku: Zniszczona została więcej niż połowa armii, ale dokładnie to zależy o jakim rodzaju wojsk mówimy. Jeśli chodzi np. o rakiety, to można to sprawdzić po numerach seryjnych - Rosjanie zaczynali strzelać najstarszymi z zapasów, bo te groziły przedawnieniem. Później coraz nowszymi, obecnie już strzelają tylko takimi wyprodukowanymi w ostatnich miesiącach. Podobnie można estymować zużycie innego rodzaju sprzętu jak czołgów i ich
@zbierski9: Ikonowicz jest mocno odklejony, ale też działa mocno pro-społecznie, a koniec końców mocno potępia Rosję i uważa, że należy wspierać Ukrainę militarnie (!), nawet potępił tych, którzy życzyli obrońcom Azowstalu śmierci, wskazując, że zabijanie za poglądy to faszyzm. Wskazał też, że "nawet przyłączenie Ukrainy do NATO nie wyrządziło by tyle szkód co ta wojna". No, przynajmniej mocno jego narracja się zmieniła od momentu eskalacji wojny.


@lycaon_pictus Czy Ty czytasz co
@Leithain: Aha. Luźna odpowiedź na Koroluka jest tu:
https://youtu.be/1T5NqJC1s00?t=4274

Jego bezkrytyczna nienawiść do NATO jest znana i nie wnikam w jej przyczyny. Siedział w latynoamerykańskich krajach, zarówno u komunistów jak i faszystów, coś widział i nie wiedział tego co my w Europie, co mu się odcisnęło na poglądach. Wyraźnie wskazałem, że jest odklejony i wskazałem, że nawet on mimo swojego odklejenia potrafi znaleźć jakiś rozsądek.

Nie czytasz ze zrozumieniem.
@zbierski9: ten czerwony pajac smie nazywac sie spolecznym rzecznikiem praw obywatelakich.
Pisałem do prawdziwego RPO w tej sprawie ale mnie olal i uznal ze im wiecej inicjatyw oddolbych tym lepiej nawet nie przeszkadza mu ewidentne granie nszwa dla celow politycznych
@sqlserver: @Nateusz1:
Też mnie śmieszy porównywanie Polski do Ukrainy, różnice to nie tylko jest niebycie częścią ZSRR, one są znacznie starsze. Nawet jak Ruscy dążyli do podporządkowania sobie Polaków to nie negowali tego że są odrębnym narodem, podczas zaborów była mniejsza lub większa (w zależności od tego czy akurat #!$%@?śmy jakieś powstanie) autonomia w postaci Kongresówki. Natomiast w przypadku Ukrainy to Rosjanie w ogóle nie uznają odrębności Ukraińców, a nawet