Wpis z mikrobloga

Szukam dobry #rower #rowery dla #rozowypasek

Co jest ważne?
Zależy mi na tym żeby był lekki, żeby lekko się na nim jechało, aby ta jazda była czystą przyjemnością a rower sunął po drodze jak nóż po masełku.

Na jaką nawierzchnie?
Wycieczki głównie w mieście, ale żeby dał radę też po krotkiej piaszczystej drodze przez las czy po żwirku.

Cena do 2000 myślę że chce się w niej zamknąc ale za naprawdę super rower jestem w stanie dać więcej jednak nie więcej niż 3000

Ktoś coś
  • 7
Zależy mi na tym żeby był lekki, żeby lekko się na nim jechało, aby ta jazda była czystą przyjemnością a rower sunął po drodze jak nóż po masełku.


@Puchatychlibek: A jaki typ jej pasuje? Bo pewnie na tekkingu więcej pojeździsz, ale miejski/holenderka będzie znacznie wygodniejszy na codzień, ze względu na wyprostowaną postawę, łatwiejsze doczepianie jakichś koszy itp. No ale jak by chciała pojeździć bardziej sportowo, to lepiej jakiś trekking/cross
Wycieczki głównie w mieście, ale żeby dał radę też po krotkiej piaszczystej drodze przez las czy po żwirku.


@Puchatychlibek: Jak tylko rekreacyjna jazda to można rozważać gravela, ale jak rower też ma służyć na przykład do dojazdów do pracy lub na zakupy, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie trekking z bagażnikiem.
@Puchatychlibek: jeżeli rower do miasta, rekreacyjnie, do okazjonalnych wycieczek poza miasto a nie do jazdy sportowej w pochylonej pozycji, to wziąłbym dobry trekking - to są chyba jedne z najwygodniejszych rowerów, które dodatkowo dają możliwość jazdy na utwardzanych ścieżkach w terenie, polnych drogach etc. Nie każdy potrzebuje gravela, wręcz dla wielu jest on niewskazany. I jeżeli wybierzesz trekkinga, to w tym przedziale cenowym się spokojnie zmieścisz, z gravelem nie ma szans.