Wpis z mikrobloga

#implanty #stomatologia #pytanie #zdrowie #zeby
Hej Mireczki! Mam takie pytanie czy ktoś z Was ma implanty zębów całej szczęki góra i dół? Jak wygląda taki przykładowy końcowy koszt całości, bo na stronach internetowych jest to tak dość ogólnie rozpisane, że chciałbym po prostu poznać przykład z życia wzięty, albo może ktoś mógłby pomóc mi podliczyć to. Mam słabe zęby, mimo, że leczone prywatnie to ciągle coś nowego się pojawia, nie są też zbyt proste, więc w sumie zastanawiam się czy takie implanty mogły mi jakoś pomóc i poprawić komfort życia. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
  • 10
@Elementary: W sytuacji bezzębia nie zakłada się indywidualnie wszystkich implantów bo nie jest to stabinle rozwiązanie. Stosuje się implanty zygomatyczne - do założenia musisz skonsultować się z doświadczonym gabinetem stomatologicznym bo nie jest ot takie proste rozwiażanie. W tym przypadku zakłada się zwykle 2-4 implanty na jeden łuk. I do tych implantów dobudowuje się mosty. W Krakowie mogę polecic ten gabinet https://stomatologiaswiatkowska.pl/implanty-zebow-implantologia/
  • 0
@niegwynebleid Zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo duża ingerencja w organizm, tylko, że u mnie leczenie jest krótkotrwałe i kiedy już niby wszystko jest ok i mógłbym może chcieć pomyśleć o ortodoncji to pojawiają się kolejne potrzeby wizyt i leczenia i tak w kółko, a o higienę jamy ustnej przecież dbam.

@asyla @nieteczasy2 Właśnie to mnie też zastanawia, że czasem jest 2-4 implantów na jeden łuk, a w innych miejscach nawet
@Elementary: Statystycznie 10% implantów wszczepionych w dobrych warunkach będzie miało periimplantitis. Szczerze mówiąc nie wiem jakie jest postępowanie w tak dużych pracach. Skąd jesteś? Może kogoś polecę
@Elementary Jest możliwe że trafiasz na kiepskich stomatologów? Ja kilka razy z rzędu trafiałem na takich (z polecenia) i przy każdej wizycie miałem po kilka zębów do robienia. Rodzice chodzili do tego samego i mieli podobną sytuację. Wychodzili z założenia że słabe zęby itp. W końcu trafiłem na dobrego stomatologa od tej pory na przeglądach nie mam nic do roboty lub pojedyncze zęby. Oprócz tego lakuję zęby. No i używam nici dentystyczne.
@Elementary: Tak, znam taką osobę osobiście. Zęby utraciła w skutek poważnego wypadku i konieczne było wstawienie całej góry i dołu. Całkowity koszt, to około 70tys i bez takiego budżetu nawet nie ma co podchodzić.
Dentyści liczą około 25-30 tyś za cały łuk, ale do tego dochodzą różne inne ekstra zabiegi: (leczenie, wyrwanie, RTG, konsultacje), zawsze są dodatkowe koszty, więc spokojnie 1/3 możesz doliczyć.
Sam zabieg wcale nie jest taki łatwy i