Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: szczere pytanie jak liczysz ROI dla nieruchomości, czy jeśli odstępne spłaca Ci kredyt to cześć kapitałową raty wliczasz jako zysk czy nie? Bo większość kalkulatorów bierze od uwagę tylko odstępne - rata - podatek = zysk do ROI ale nie biorą pod uwagę, że jednak spłacasz/kupujesz nieruchomość za środki z wynajmu.
@m_a_arc1n: Dokładnie i dlatego ROI z nieruchów musi być mega ujemne, żeby się nie opłacały. Jak wkład własny np 100k (na mieszkanie 500k) + wynajem go w cenie miniratki daje po 30 latach to mieszkanie finalnie kosztuje 100k i kilka siwych włosów by przez 30 lat wszystko pospinać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz lokata ze 100k na 8.4% daje +/- 1mln no to teraz szklana kula i
@SowaZ: Ok , ale tez nie wiem dlaczego ludzie pisa o tych lokatach 8% jakby te procenty były na kolejna 10 lat przecież to tez się zmieni w czasie. Z tym roi to główna rozkmine mam nad tym czy nadpłacać kredyt na wynajmowanym mieszkaniu wszystkie analizy jakie znalazłem to nadpłata swojego kredytu i to jest oczywiste ale już do wynajmowanych lokali nie znalazłem dobrej analizy kiedy nadpłata się realnie opłaca jeśli