Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Mam problem, cwicze jakoś od roku, aktualnie od kilku miesiecy push/pull/legs.

Wszystko git, progresuje cięzarem, siła coraz wieksza, ale #!$%@? staneły mi łapy. Od pól roku nawet pół cm mi nie doszlo.
Gdzie może leżec problem?
  • 15
@Gordut: No właśnie nie przeciążam łap zbytnio. Na push jakos 12 serii wielostawów a potem po 3 izolacji na barki i triceps.
To samo pull, okolo 12/13 serii wielostawów i na biceps i tyl barku izolowane po 3/4 serie.
W wielostawach łapy pracują, ale nie koniecznie muszą być limiterem w danym ruchu i nie będą mocno stymulowane. Zależy to od proporcji kostnych i siłowych. Tzn jeśli np. podczas wyciskania kończysz serię, bo klata nie daje rady, a tricepsy są świeże, to dla nich ta seria nie jest bodźcem hipertroficznym, bo dla nich było za daleko do upadku.

Najlepiej spróbuj na kilka tygodni dać na nie priorytet. Po każdym treningu możesz robić
@wozniak_hubert: tylko, że po kazdym treningu ja robie ćwiczenia na biceps albo triceps do upadku. Wyciskanie francuskie/wyciąg albo uginanie rąk w stawie łokciowym na biceps hantle/sztanga. Na konieć każdego treningu łapy mam spompowane. Nie wiem, może po prostu słaby mam gen do łap, mam chudy szkielet, 17cm w nadgarstku, 35 w łapie przy 182.
Jeśli ćwiczysz stricte pod sylwetkę to izolacje powinny stać na równi, a nawet przed wielostawami. Ja tez zrozumiałem dopiero po paru miesiącach, że to nie same ciężkie wielostawy budują wygląd, a umiejętny dobór i ilość izolacji w połączeniu z bardziej złożonymi ćwiczeniami. Jeśli chodzi o łapy, to masz gotową odpowiedź. 3/4 serie na łapy (czyli 6/8 tygodniowo zakładam) to jest #!$%@? nie trening. Zwiększ ilość do 12-16 serii tygodniowo zarówno na biceps,
@Gordut: No własnie, a ja 3 razy w tygodniu push/pull/legs, bo odkąd ograniczyłem liczbe dni treningowych, zauważyłem duży progres siłowy (wolno się regeneruje). I nie wiem czy 12 serii izolowanych po treningu nie będzie za dużo szczerze mówiąc
@szoku321: No 12 serii to sporo jak na jeden trening. To nie wiem rób chociaż z połowę tego, ale wydaje mi się, ze to tez za mało będzie mimo wszystko. No ale skoro warunki nie pozwalają to nic nie poradzimy
@Gordut: Też jest taka kwestia, że jak zrobie dobre wyciskania i dipy z podwieszonym ciężarem to potem te łapy i tak mam wypompowane. To samo z podciąganiem, 3 serie nachwyt i 3 serie podchwyt z ciezarem i biceps czuje mocno. No ale sprobuje dodać izolacje jakieś do odciny, może coś ruszy. To mnie zawsze denerwowało, bo siły proporcjonalnie do masy mam sporo, tylko problemem było zawsze zwiększenie obwodów.
@szoku321: wypompowanie to jedno, faktyczne przetrenowania mięśnia, aby dostał bodziec do wzrostu to drugie. Ja przy martwych, albo wiosłowaniach mam czasami spompowaną klatę, co nie znaczy, że ją przećwiczyłem. Co do izolacji, to właśnie po to są, zeby z nich korzystać i uzupełniać nimi widoczne braki. Tez na początku naczytałem się wykopowych znawców trojboistow, którzy najchętniej opierali by treningi na 3 ćwiczeniach, a każda izolacja, albo co gorsza maszyna to zupełna