Wpis z mikrobloga

Wyślij babie pliki grafik w krzywych do drukarni, otrzymaj od niej wiadomość z potwierdzeniem zgodności grafik i zobacz, że w mailu w 3 grafikach na 5 wysłanych są pozmieniane kolory według jej "widzimisie". No #!$%@? (°°

Wcześniej wysłałem podobne pliki typowi do innej drukarni i on zrobił tak jak go o to prosiłem, da się? Da się.

#!$%@?łem się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikarozowychpaskow #grafikakomputerowa #grafika #drukarnia #gownowpis
  • 8
@Wezwoguleicstont: Nie będę jej bronić, ale jest kilka powodów.
1. Używa softu, który sam podmienia kolory (no chyba, że bardzo się różnią, to cofam to), np Corel
2. Baba faktycznie coś zchrzaniła
3. Ma źle ustawione barwy przy eksporcie i dzieją się cuda.

Od siebie dodam, że na moje miejsce kiedyś w agencji przyszła laska, która nie ogarniała, że pantone nie liczą się do 4+1 xD
@xandra: najlepsze z tego wszystkiego jest to, że zmieniła tak kolory, że nie było widać pewnego napisu na produkcie i to dosłownie a ta się pytała czy tak może być :D nawet w biurze chłopakom to pokazałem to mieli z niej bekę, że jakaś ślepa chyba :D Napisałem jej wczoraj maila, że plik który mi wysłała się nawet nie otwiera i niech mi napisze jak w końcu możemy dokończyć tą sprawę,
@Wezwoguleicstont: > zmieniła tak kolory, że nie było widać pewnego napisu na produkcie

może biały nadrukowany, polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- - -

Eh, wczoraj się bujałem z babką przez godzine z drukarni bo do jednej sprawy pchało się pięc osób doszukując się takiego #!$%@? #!$%@?łem się, wysłałem na ich szablonie TIFF na 300 (bo podobno 600 im #!$%@? skalowało) i napisali ze dalej jest #!$%@?,
@Wezwoguleicstont Zdarza się. Jest taki typ drukarzy, że ma być tak jak oni chcą i ani pół centymetra w bok.

Corelowcy zawsze mają problemy z kompatybilnością między wersjami i czasem się tak zdarza, że gość Ci powie "panie Anon, plik ma być zapisany w Corel 10.2" i co byś nie wysłał, to będą Ci pisać, że źle bo za młoda/za stara wersja. Corel ma wbudowaną opcję zapisywania w formacie starszych wersji, ale