Wpis z mikrobloga

Odnoszę wrażenie że AMD i dział Radeon zwyczajnie nie umieją w walkę z Nvidią. Mogli wyciąć zwykły XT, wydać XTX 7900 za jakieś 800 dolców aby utrzeć nosa RTX 4080 i jeszcze bardziej upokorzyć wycenę RTX 4090 (bo wydajnościowo i tak go nie pokonają) i jednocześnie od razu zaatakować każdą półkę cenową: od 7400 po 7800 gdzie Nvidia nie ma na ten moment odpowiedzi.
#amd #pcmasterrace #komputery #kartygraficzne
  • 12
@L3gion: Ale Radeon ma zdroworozsądkowe podejście, takie jak AMD przy Ryzenach. Flagowce nie liczą się w praktyce poza ładnie wyglądającymi cyferkami, za duże ceny, zbyt niszowy przedział.
Rynek wygrywa się zdobywając średnią półkę, która ma największe wyniki sprzedażowe. Im więcej sprzedasz jednostek tym łatwiej budować też samo zaufanie do marki i później próbować walczyć na poziomie flagowców
@L3gion: jeśli wydajnościowo nie mają czym rywalizować z 4090, to NVIDIA mogła sobie dowolnie ja wycenić. Zresztą w relacji FPS/$ to 4090 jest bardzo dobrze wyceniona. Były już czasy, że tzw. flagowce oferowały nędzne kilka procent więcej za chore pieniądze. Obecnie przynajmniej 4090 coś wnosi.
@Piesa: No moim zdaniem zdroworozsądkowe by było gdyby wydali średniaki tu i teraz, a nie atakowali wysoką półkę ostatecznie zderzając się ze ścianą recenzentów ¯\_(ツ)_/¯ Bo powoli rozwija się też Intel Arc który celuje wręcz w identyczny udział rynku.
@L3gion: intel jest warty teraz 118mld $, nvidia 440mld $, amd 115mld $ a próbuje konkurować z tymi dwoma pierwszymi. To normalne że z dużo mniejszym budżetem nie są w stanie zagrozić w istotny sposób konkurencji, wg mnie i tak sobie świetnie radzą. No i kasę dobrą ciągną z konsol.
Aż recenzent dociera do działu ray tracing ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@L3gion: Tak bo dzisiaj RT to jest tak ważna kwestia, że przekreśla kartę. Chcesz RT to płacisz ekstra na nvidię. Jakby Radeony dorównywały nvidii także w tym, to by były droższe, po prostu.
@L3gion: Ciekawe kiedy AMD podejmie rękawice w najwyższym segmencie. Bo chciałbym zobaczyć takiego radeona co walczy z geforce 5090, a nie z 5080. Ja bym się nie obraził i pewnie kupował jak #!$%@?