Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z #ksiegowosc
Czy dobrze rozumiem że pracując na etacie i wykonując działalność rejestrowaną w formie opodatkowania ryczałtu fakturujac mniej niż połowa minimalnej, nie płacę ani składek do ZUS ani zdrowotnych?

*Od przyszłego roku
  • 7
@Szeretlek: post taktyczny, tematyczny

Czyli jeśli minimalna to 3000, a na fakturze będzie 1499 to ZUS się nie płaci ? Ale tych faktur można 100 wystawić w miesiącu czy to łączna suma wszystkich faktur ?

Plus mam pytanie czy pracując na etacie i jeśli zarabia się minimalną to prowadząc działalność nie płaci się ZUS ?-czy to zmienili ?
@Szeretlek: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
To już najwyraźniej w tym roku obowiązuje
kto wymyśla te debilne przepisy xDDD przecież to trzeba być naćpanym. Łatwiej byłoby wprowadzić do ustawy po prostu te osoby, których to gówno obowiązuje - z imienia i nazwiska.
Tam masz:
- zwolnienie tylko ze zdrowotnej. Społeczną musisz płacić, bo jednym z warunków jest to, że społeczne na etacie są opłacane z poniżej minimalnego (popierdoolololoololololo xDDDDD)
(chyba, że "nie przekracza" oznacza też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niegwynebleid: dzięki, musiałem chwilę pomyśleć nad tym. Tak szczerze to nie od razu zrozumiałem tylko się chyba podjarałem że tak można. Na szczęście(?) / niestety(?) zarabiam ponad minimalną więc mnie to nie dotyczy